Сьогодні тернополяни зможуть безкоштовно подивитись фільм про “Бабусину хату” (ФОТО)

Сьогодні, 20 червня, о 14:00 в Українському домі «Перемога» відбудеться презентація короткометражного фільму «Бабусина хата», як своєрідна онлайн екскурсія в побут початку ХХ го століття. Подивитись фільм зможуть усі охочі безкоштовно.

Про подію повідомляє начальниця управління культури і мистецтв Світлана Козелко.

Зйомки фільму  відбувались в етномузей в селі Дітківці Зборівського району. Разом з ГО «КОБЗА» було відзнято відео роботу на конкурс від «Міжнародного благодійного фонду національної пам’яті України «Врятувати від забуття».
З-поміж 400 робіт з усієї України  саме короткометражна стрічка «Бабусина Хата» стала кращою.
Початок презентації фільму о 14:00.
До слова, на презентацію запрошений спеціальний гість заходу – гурт «TaRuta», пісня якого «Ой, піду я лугом» стала саундтреком до фільму. 

«Бабусина хата» – це оселя в селі Дітківці Зборівського району, яка віднедавна стала етномузеєм. Його авторка Марія Маладика обожнює рідну культуру і традиції. Вона створила цей музей в будинку своєї бабусі, аби врятувати від руйнування старовинну глиняну оселю, показати її автентичну красу і відкрити всьому світу глибину і різнобарв’я старовинного побуту. Марії Маладиці разом з багатьма волонтерами вдалося за допомогою екобудівництва повернути до життя саму хату, аби відтворити там давно забутий побут. Гурт “TaRuta” працює у напрямку “World Music”, поєднуючи українське автентичне звучання із сучасними стилями, зокрема роком.

Источник