Спалах гепатиту А в Україні: лікарка повідомила, яка ситуація на Львівщині

Фото ілюстративне

В Україні фіксують масове захворювання людей небезпечною хворобою. Уже в пʼяти областях зафіксували спалах вірусного гепатиту А. Про те, яка ситуація у Львівській області відповіла у коментарі Tvoemisto.tv керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Тімко-Іванченко.

Ситуація з гепатитом у Львівській області наразі контрольована, однак від початку 2023 року в області захворювання діагностували у 19 осіб. Серед них п’ятеро дітей.

Лікарка пояснила, що це за хвороба, як можна інфікуватися та як уникнути захворювання.

Вірусний гепатит А: що це таке та чим небезпечна хвороба

Гепатит А — це запалення печінки, яке викликається вірусом гепатиту А.

Симптоми хвороби:

  • слабкість та втомлюваність; 
  • підвищення температури тіла; 
  • втрата апетиту; 
  • діарея; 
  • блювота; 
  • неприємні відчуття в животі; 
  • важкість у правому підребер’ї; 
  • потемніння сечі; 
  • жовтяниця. 

Де можна заразитись гепатитом А

За словами Наталії Тімко-Іванченко заразитись можна водою, у якій був антиген віруса, харчовими продуктами, які забруднені вірусом, через посуд чи доторки хворої людини, якщо вона не дотримується належної гігієни. Також підхопити хворобу можна через спільні багаторазові рушники тощо. 

Небезпечний вірусний гепатит А тим, що у нього дуже довгий інкубаційний період – може тривати близько 45 діб. 

«До 45 діб може пройти від того часу, коли збудник потрапив в організм. Тобто людина є інфікованою і заразною довгий час до того, поки виникнуть симптоми. І саме тоді така людина становить найбільшу небезпеку», – зазначила лікарка.

Група ризику: від кого можна заразитись

У першу чергу заражаються контакнті люди – рідні, співмешканці, співробітники. Специфічного лікування від хвороби немає, існує лише симптоматичне. Буває легкий, середньоважкий і важкий перебіг хвороби. Лише лікар визначає, чи потрібна хворому госпіталізація.

Як уникнути захворювання

Проти гепатиту А існує специфічна і неспецифічна профілактика. Слід дбати про гігієна. Завжди мити руки, повертаючись з вулиці, після туалету та поїздок у громадському транспорті, перед їжею. Варто вживати тільки якісну воду, ретельно мити овочі та фрукти, протирати обробки від продуктів. 

Специфічною профілактикою є вакцинація. Щепленна від хвороби є рекомендованим і його роблять за кошт людини. існує дві вакцини: «Хаврікс» (можна використовувати для дорослих та дітей) і «Твінрікс», що захищає від гепатиту А та Б.

Читайте також: спалах гепатиту А на Вінниччині: в МОЗ вивчають фактори джерела інфекції

Щоб зупинити спалах достатньо одноразового щеплення. Для довгого захисту від хвороби через 6 місяців слід ревакцинуватись. 

 

 

Джерело

Новости Украины