За інформацією: Суспільне Полтава.
«Будинок милосердя» біля Диканьки. Фото: Суспільне Полтава
Організаторка притулку у Диканській громаді, який перевіряють правоохоронці та Уповноважений Верховної Ради з прав людини, відкидає звинувачення щодо незаконного утримання людей. Про це Світлана Безгубенко розповіла Суспільному.
Кримінальне провадження щодо "Будинку милосердя" біля Диканьки
Наприкінці червня на діяльність притулку у селі Трояни Диканської громади поскаржилися до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини. Під час перевірки у закладі виявили антисанітарію, а його мешканці були голодні. Після перевірки із притулку забрали до лікарень шість людей, інші від госпіталізації та переселення відмовилися, розповів Суспільному регіональний представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Владислав Носенко.
"У людей склалось таке враження про те, що це єдине місце, в якому їм будуть раді, і вони взагалі не знали про те, куди можна звернутися. Люди з інвалідністю не повинні утримуватись в таких умовах", — говорить представник Уповноваженого ВР з прав людини на Полтавщині Владислав Носенко.
За словами речник поліції Юрія Сулаєва, поліцейські щодо цього розпочали кримінальні провадження щодо незаконного позбавлення волі людей та привласнення їхніх документів. Санкція статей, за якими триває розслідування, передбачає від штрафу до п’яти років позбавлення волі. кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи.
Умови в притулку на Полтавщині. Фото: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини
"Буде проведено ретельне дослідження. Перевіряється вся інформація, підстави роботи цієї громадської організації, умови проживання цих людей", — каже речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.