Судове засідання щодо справи судді Олексія Тандира, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж
Святошинський райсуд Києва на засіданні 17 квітня допитав трьох свідків у справі про смертельне ДТП на блокпосту. Один із них бачив, як обвинувачений суддя Олексій Тандир наїхав на військового Національної гвардії Вадима Бондаренка.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного із зали суду.
Від січня суд допитує свідків, яких лише сторона обвинувачення заявила 32. Засідання відбуваються двічі або тричі на місяць.
Нині вперше був допитаний очевидець аварії Роман Дмитрів. Автівка чоловіка під'їхала до блокпоста за лічені секунди до того, як туди на швидкості 100 км/год "залетів" Тандир (таку швидкість авто підтвердила експертиза).
"Знаючи, що є блокпост, я перелаштувався у другу смугу і зменшив швидкість до 20-30 кілометрів. Я під'їхав, військовослужбовець стояв у двох-трьох метрах від мене. Він встановлював знак, на ньому не було світловідбивного жилету. І коли я став відкривати вікно для пред'явлення документів, ліворуч проїхала машина на швидкості 80-100 кілометрів. І на моїх очах хлопець полетів", — почав очевидець Роман Дмитрів.
Свідок Роман Дмитрів на судовому засіданні, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж
За словами свідка, трагедія сталася приблизно за одну хвилину до опівночі. Також він додав, що блокпост не був освітлений, а сам Вадим стояв за знаком, позаду нього були розміщені загороджувальні елементи. На запитання прокурора, коли Тандир почав гальмувати, Роман відповів:
"Гальмування я не чув, був удар. Навіть якщо був звук гальмування, машина за собою потягнула пластикові огорожі, знак, тому це могло перекрити той звук".
Роман нібито одразу кинувся допомагати військовому. Щодо Тандира каже, той стояв, на думку свідка, у шоковому стані, тримався за голову і ходив з місця на місце.
Олексій Тандир, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж
Після Романа суд перейшов до допиту нацгвардійців. Ця частина судового процесу закрита, оскільки інформація щодо військових є чутливою.
Суспільне поспілкувалося з різними сторонами, аби дізнатися їхню позицію після почутого від свідків. Зокрема, за словами адвоката Тандира Олега Юрченка, найцікавіша обставина, яка нібито випливає зі свідчень, що "на блокпосту творився безлад".
"Самі військові не знають, де він починається, де закінчується, яку смугу треба перекривати. Вони не знають, хто що перекриває, хто що де ставить, які знаки. Щодо сп'яніння, їм здалося, що Тандир був п'яний. А на питання "чому" якоїсь суттєвої відповіді ми не чуємо. Слідство повинно було б доводити інше, а не займатися незрозуміло чим", — сказав адвокат.
Судове засідання у справі Олексія Тандира, 17 квітня 2024 р. Cуспільне/Іван Корж
Юрченко був присутній на допиті першого військового. Під час допиту другого був змушений поїхати.
За словами представника потерпілої сторони Павла Теслюка, другий нацгвардієць розповів деталі, які суперечать свідченням Романа Дмитріва.
"Зокрема, мова про жилет, він був на Вадимові. Так само свідок розповів про сигнальний ліхтар, яким світив задля сповіщення обмеження руху. Крім того він був свідком, як знайомі Тандира, що згодом приїхали на місце події, щось показували в телефоні обвинуваченому, після чого він присів і сказав, що йому погано, аби викликали швидку. Також, за словами свідка, Тандир був напідпитку, від нього тхнуло, мова була незв'язна, як і хода чоловіка", — зазначив адвокат Теслюк.
Наступне засідання відбудеться 22 квітня. На ньому знову ж таки допитуватимуть свідків.
Що відомо про ДТП за участі Тандира, внаслідок якої загинув нацгвардієць
У ніч на 26 травня 2023 року на в'їзді в Київ з боку Житомира сталася ДТП: голова Макарівського райсуду Київської області Олексій Тандир збив автомобілем військовослужбовця Нацгвардії, який стояв на блокпості. Військовий загинув на місці від отриманих травм.
У Нацгвардії розповіли, що строковик, якого збили на блокпості при в'їзді в Київ, Вадим Бондаренко родом із Черкащини.
Оскільки Тандир відмовився здавати аналізи на вміст алкоголю та наркотиків, за клопотанням прокуратури суд дозволив примусове відібрання біологічних зразків у судді.
26 травня 2023 року судді повідомили про підозру за фактом вчинення смертельної ДТП у стані алкогольного сп'яніння. У ДБР повідомили, що у голови райсуду відібрали примусово біологічні зразки. Також прокуратура скерувала звернення до Вищої ради правосуддя із поданням про надання згоди на утримання судді під вартою.
27 травня Судді Тандиру обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 21 липня без можливості внесення застави. Відтоді запобіжний захід неодноразово продовжували. За рішенням суду від 13 лютого 2024 року, підозрюваний перебуватиме під вартою до 12 квітня.
У липні минулого року Державне бюро розслідувань повідомило, що одна з судово-психологічних експертиз показала, що суддя Макарівського райсуду Олексій Тандир у момент скоєння ДТП перебував у стані алкогольного сп'яніння.
3 серпня 2023 року в ДБР повідомили, що завершили досудове розслідування щодо судді Олексія Тандира. 21 серпня справу судді передали до суду.
На початку вересня дружина загиблого нацгвардійця Вадима Бондаренка Анна подала цивільний позов про стягнення з Тандира 40 мільйонів гривень матеріальної шкоди через загибель чоловіка.
20 листопада 2023 року у Святошинському суді Києва відбулося засідання по суті у справі судді Олексія Тандира. Першим допитали батька загиблого нацгвардійця Валерія Бондаренка, який також був військовослужбовцем. За його словами, коли дізнався про загибель сина, у нього почалася сильна депресія і довелося звільнитися з лав ЗСУ. Він також заявив, що Тандир має виплатити йому мільйон гривень через загибель сина.
Святошинський райсуд Києва на засіданні 12 березня допитав ще двох свідків у справі судді Олексія Тандира. Суд заслухав прикордонника та нацгвардійця, які в день аварії теж несли службу на блокпосту. Засідання відбулося в закритому режимі, оскільки свідки могли повідомити інформацію, заборонену для поширення.
Читати ще
Читати ще Запрошення судді Тандира втратило чинність: 119-та бригада про ситуацію з мобілізацією підозрюваного в смертельній ДТП
Топ дня
У Києві ухилянтів від мобілізації шукає поліція за зверненням ТЦК 18 квітня, 18:27
Шкільне меню Клопотенка: у Києві шеф-кухар презентував збірник рецептів 18 квітня, 14:48
У Михайлівському Золотоверхому соборі прощаються з Дмитром Капрановим 18 квітня, 14:24
У Києві відзначили найвищий рівень води у річці Дніпро цієї весни 18 квітня, 14:05
У Києві руйнується Гостинний двір: протиаварійні роботи призупинені 18 квітня, 13:10
Вибір редакції
У Києво-Печерській Лаврі оцифрували Церкву Спаса на Берестові з давньоруськими фресками
Акцент на лікуванні контузій і психотравм: київський реабілітаційний центр «Лісова поляна» співпрацюватиме з МОЗ
«Зберегти й розвиватися в умовах війни»: у Києві відзначають розвиток культурної сфери
У Києві хочуть знести садибу Зеленських
У Києві з приходом тепла активізувалися кліщі: як вберегти домашніх тварин від укусів — поради ветеринарів