США показали Індії F-35, хочуть перебити у РФ контракти на постачання винищувачів – Reuters


США показали Індії F-35, хочуть перебити у РФ контракти на постачання винищувачів – Reuters

Винищувач F-35 (Фото — Wikipedia)

США вперше привезли до Індії для демонстрації на авіашоу свій передовий винищувач F-35. Можливо, це демонстрація готовності витіснити Росію з її традиційного ринку збуту озброєнь, пише Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Агентство вважає, що США скористалися ослабленням позицій Росії на світових ринках озброєнь, щоб витіснити РФ із традиційних ринків збуту її найсучаснішої зброї. Для цього на авіаційну виставку Aero India у Бангалорі вперше разом із винищувачами F-16, Super Hornet та бомбардувальниками B-1B був доставлений найпередовіший винищувач F-35.

Зазначається, що американська делегація на цій виставці виявилася найбільш представницькою за всі 27 років її історії, тоді як присутність Росії скоротилася до одного спільного павільйону компаній із РФ з мініатюрними моделями військової техніки.

Спостерігачі зазначають, що Індія вкрай зацікавлена у модернізації своїх повітряних сил і стурбована тим, що Росія через її вторгнення в Україну затримує раніше законтрактоване постачання літаків.

Крім того, пише агентство, Індія зазнає сильного міжнародного тиску через те, що продовжує тісно співпрацювати з країною-агресором.

  • У травні 2022 року Індія заморозила переговори з Росією щодо купівлі гелікоптерів Ка-31. 
  • На початку лютого 2023 року Індія «припинила» на невизначений термін переговори про купівлю у Росії гелікоптерів Ка-226Т.
  • 16 лютого з’явилися повідомлення, що індійські НПЗ більше не закуповуватимуть російське дизельне пальне.

Джерело

Новости Украины