США протидіятимуть продажу Іраном зброї Росії – Держдепартамент


США протидіятимуть продажу Іраном зброї Росії – Держдепартамент

Нед Прайс (фото — ЕРА)

Пентагон має побоювання, що Росія може запросити в Ірану додаткову передову зброю для використання у війні проти України, заявив на брифінгу прессекретар Пентагону, бригадний генерал Пет Райдер. Представник Держдепартаменту сказав, що США протидіятимуть продажу Іраном зброї Росії. Про це повідомляє CNN.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«У нас є побоювання, що Росія може також спробувати придбати в Ірану додаткові передові боєприпаси, наприклад, ракети класу «земля-земля», для використання в Україні», – заявив Райдер.

Раніше телеканал повідомив, що Іран готується відправити до Росії ще близько 1000 одиниць зброї, включно з балістичними ракетами малої дальності класу «земля-земля» та додатковими ударними безпілотниками для використання у війні проти України.

За словами Райдера, Іран надав Росії безпілотні літальні апарати (БПЛА), і Пентагон очікує, що Росія, «ймовірно, добиватиметься більшої кількості таких літальних апаратів» від Ірану.

Це, за словами представника Пентагону, свідчить про «змову двох країн з метою нападу на українців».

Сполучені Штати «використовуватимуть усі відповідні інструменти з нашого набору інструментів, щоб викривати, протистояти та протидіяти» постачанню Іраном зброї Росії, заявив офіційний представник Держдепартаменту Нед Прайс.

Виступаючи на брифінгу в Держдепартаменті, Прайс сказав, що США «націлилися на мережі розповсюдження іранських БПЛА».

Представник Держдепу сказав, що США «рішуче» застосовуватимуть санкції щодо торгівлі зброєю як з Росією, так і з Іраном, «щоб Ірану було важче продавати цю зброю Росії».

ДОВІДКА. На початку осені до ракетних ударів Росія підключила іранські дрони-камікадзе Shahed-136 – окупанти маркують їх як «Герань-2». 24 вересня МЗС України закликало Іран «негайно припинити постачання зброї до РФ для вбивств українців, а не шукати виправдання». Міністр закордонних справ Ірану Хосейн Амір Абдоллахіян заявив, що Тегеран не надавав Росії будь-якої зброї для використання у війні проти України, і наполягає на необхідності політичного вирішення конфлікту.

  • Вранці 17 жовтня Росія атакувала іранськими безпілотниками Shahed-136 центр Києва та інші міста України. МЗС офіційно звинуватило Іран у співучасті в агресії проти України.
  • Союз Росії та Ірану є серйозною загрозою, на яку слід звертати пильну увагу, заявив представник Державного департаменту США Ведант Патель.

Читайте також: Саудівська Аравія попередила США про намір Ірану напасти на неї та Ірак – WSJ

Джерело