Стабілізатор напруги: види, правила вибору

Електричне обладнання, необхідне для стабілізації напруги в мережі під час навантаження у вузькому діапазоні, називається стабілізатором. Такий виріб має встановлюватися в кожному приватному будинку, дачному котеджі або квартирі. Подає напругу до усіх споживачів в діапазоні 220 В із мінімальними відхиленнями. Тобто побутова техніка функціонуватиме в межах 198 – 242 В. Регулює показники, коли відхилення від нормативного значення велике.

Стабілізатор напруги https://220volt.com.ua/stabilizator.htm буває побутовим та промисловим.

  • Перший призначений для використання в житловому будинку або квартирі, там, де часто бувають різкі перепади показників струму. Це однофазний пристрій низької мережевої напруги, працює в діапазоні 220 – 230 В.
  • Другий призначений для роботи на підприємствах. Промислові трифазні моделі працюють від 10 кВт.

Різновиди стабілізаторів

Стабілізатори запобігають псуванню техніки через перепади показників току. Вони доводять показники до нормативних, тим самим захищаючи обладнання від короткого замикання. Є такі види:

  • портативні — призначені для окремих одиниць техніки, наприклад, електричного опалювального котла;
  • стаціонарні — встановлюють на виділену лінію, окрему квартиру чи цілий будинок. Вони мають більш широкий спектр дії.

Стабілізатори також поділяють на різновиди залежно від типу конструкції:

  • релейні. Відрізняються широким діапазоном вхідної напруги;
  • ферорезонансні. На виході дають максимальну точність, дають можливість швидко підлаштувати показники напруги та плавно регулювати робочі параметри. Це дуже габаритні моделі, сильно шумлять, тому використовуються лише на підприємствах;
  • симісторні. Мають великий попит завдяки високій швидкості роботи. Майже не шумлять. У таких пристроїв передбачена опція нейтралізації перешкод та різких перепадів напруги;
  • електромеханічні, або сервоприводні. Регулюють напругу плавно й повільно. Відрізняються високою точністю встановлених параметрів. Шумлять, але не набагато голосніше за симісторні.

Також є суперточні моделі подвійного перетворення, які працюють як стабілізатори частоти й напруги. Остання на виході робиться стабільною, з правильною синусоїдою (формою вихідного сигналу). Їхня робота майже безшумна.

Як правильно вибрати

Сучасні виробники пропонують різноманітні варіанти стабілізаторів, які можна використовувати для великої кількості цілей. Щоб вибрати найбільш відповідний пристрій, потрібно дивитися характеристики.

  • Першочергово важливе цільове призначення стабілізатора.
  • Також необхідно вивчити особливості різних типів, щоб визначити, який підходить найбільше для конкретного об’єкта.

Інші важливі критерії вибору — потужність та кількість стабілізаційних ступенів. Наприклад, для побутової техніки, яка працює від мережі 220 В, потрібні однофазні моделі. Якщо потрібно нормалізувати напругу у приватному секторі чи на підприємстві з мережею 380 В, краще використовувати трифазні.

Новости Украины