Кожен автовласник, мабуть, неодноразово знаходився в ситуації, коли його автомобіль відмовився заводитися через розряджений акумулятор.
Це найчастіше стається з людьми взимку.
Така ситуація є надзвичайно неприємною. Один із способів вирішення цієї проблеми – попросити “прикурити” від іншого автомобіля. Але чи потрібно завжди надавати допомогу іншим? Звісно, так. Але перед тим як “прикурювати”, варто врахувати кілька важливих моментів.
Чи слід допомагати людям у скрутному становищі? Звичайно, так. Але є різниця, коли акумулятор розряджений посеред замерзлого шосе, і коли це сталося у дворі будинку. Якщо немає загрози для життя іншого водія, не слід поспішати на допомогу лише з альтруїстичних мотивів. Чому? Тому що у деяких випадках спроба “прикурити” може призвести до негативних наслідків як для свого, так і для іншого автомобіля, і в результаті обидві машини застрягнуть на місці замість однієї.
У яких ситуаціях слід уважно відмовити в допомозі? В усіх випадках, коли вас просять “прикурити” автомобіль, який має значно потужніший двигун і більш ємний акумулятор. Іншими словами, людина з малолітражним автомобілем в цьому випадку часто не зможе бути корисною. Зазвичай, різниця в ємності акумуляторів між малолітражним автомобілем і якимось кросовером становить 2-2,5 рази. Ці автомобілі також відрізняються потужністю пускового струму.
Намагання “прикурити” більш потужний автомобіль може мати погані наслідки. У кращому випадку альтруїстичний водій може розрядити власний акумулятор. У гіршому випадку може статися коротке замикання в електричній системі автомобіля. Наслідки можуть бути різними, але вони зазвичай незадовільні: несправні електронні пристрої, виходження з ладу обладнання та інші проблеми. Однак, основним негативним наслідком може бути пошкодження генератора. Зазвичай у такому випадку лише автомобіль-донор страждає.