Стало відомо, чому українці почали масово продавати свої автомобілі в Німеччині

В умовах війни, спричиненої російським вторгненням, багато громадян України були змушені покинути свою батьківщину і вирушити до Європи на власному автотранспорті.

На щастя, з літа минулого року українські водійські посвідчення визнаються на території Європейського Союзу (ЄС). Спочатку більшість країн ЄС дозволили українцям вільно користуватися автомобілями з українською реєстрацією протягом обмеженого періоду, хоча і з певними часовими обмеженнями.

Українські біженці в Німеччині, зокрема, висловлювали занепокоєння щодо закінчення терміну користування автомобілями, оскільки наразі немає офіційного консенсусу з цього питання. Як наслідок, багато українців вирішили продати свої автомобілі з українською реєстрацією в межах ЄС або навмисно перевезти їх назад в Україну.

Спробуємо розібратися в причинах цього явища та з’ясувати, що потрібно знати про правила користування українськими автомобілями в Німеччині.

Чому автомобілі з українською реєстрацією продаються в ЄС?

На ранніх етапах повномасштабного вторгнення українським біженцям у Німеччині було дозволено користуватися автомобілями з українськими номерами протягом шести місяців без необхідності окремої реєстрації. Згодом цей період був продовжений до одного року з моменту прибуття в країну. Однак останнім часом серед жителів України поширюється інформація про те, що цей пільговий період добігає кінця, що зумовлює необхідність реєстрації транспортних засобів. Людмила Жук, яка переїхала з матір’ю до громади Карлсруе на заході Німеччини з початком кризи, підтверджує цю ситуацію.

Невизначеність ситуації викликала значне занепокоєння серед людей, насамперед через брак офіційної інформації. Як наслідок – сплеск оголошень про продаж автомобілів з українською реєстрацією. Однак у процесі продажу виникли проблеми: деякі автомобілі були продані за непомірно високими цінами, а інші не знайшли покупців через необхідність перереєстрації.

Рорзглянемо досить цікавий випадок. Героїня, Людмила описує цю ситуацію так:

“Ці автомобілі часто купували посередники, які мали намір продати їх назад в Україні за вищою ціною. Також їх купували інші українці, які бажали користуватися та перереєструвати транспортні засоби в межах країни”.

Люди розуміли, що такі автомобілі мають бути продані в Німеччині за значно нижчими цінами, ніж їхня вартість в Україні. Коли ці оголошення були розміщені в українських громадських групах, вони часто стикалися з критикою через завищену ціну. Коротше кажучи, дехто зміг продати свої автомобілі, а декому не пощастило, додає Людмила.

Коли необхідно перереєструвати українські автомобілі в Німеччині?

Українці, які проживають у Німеччині, повинні пройти процес перереєстрації своїх транспортних засобів після одного року перебування в країні.

Наразі не було жодних нових рішень на федеральному рівні з цього приводу. Отже, всі транспортні засоби на території Німеччини повинні бути перереєстровані та отримати німецьку реєстрацію після одного року перебування, що може призвести до штрафів, як пояснюється на Telegram-сторінці “Німеччина/Україна/Біженці”.

Федеральне міністерство цифрових справ і транспорту (BMDV) заявило, що питання реєстрації транспортних засобів з українськими номерними знаками все ще перебуває на стадії вивчення.

Німецько-українське об’єднання “Українське майбутнє” стверджує, що автомобілі з українськими номерами повинні бути перереєстровані в Німеччині. Жодних винятків для українців, на відміну від водійських посвідчень, не передбачено.

Термін перереєстрації – один рік з моменту в’їзду в Німеччину, як правило, на підставі 24-го параграфа. Слід зазначити, що точного роз’яснення з боку влади немає.

Важливо розуміти, що остаточного рішення для власників українських транспортних засобів, які проживають у Німеччині на підставі параграфа 24, ще не прийнято. Існують загальні правила, але різні федеральні землі тлумачать їх по-різному, що призводить до неоднозначних формулювань, на що звертає увагу асоціація “Українське майбутнє”.

Вже минуло більше року з моменту першого прибуття біженців до Німеччини. Серед них є особи, які прибули автомобілями або пізніше ввезли свої транспортні засоби. Всі такі особи повинні оперативно вирішити це питання.

Ті, хто адекватно оцінив майбутній розвиток подій, вирішили повернути свої автомобілі в Україну або доручили їх використання чи продаж родичам за довіреністю.

Певні зміни в умовах користування автомобілями були впроваджені на місцевому рівні в Німеччині. Наприклад, у північній землі Саксонія-Ангальт нещодавно було продовжено термін користування автомобілями з українською реєстрацією.

Читайте також: Українські біженці вигадали, як заощадити на автомобілі в Німеччині

Громадяни України, які в’їжджають до Саксонії-Ангальт, тепер можуть користуватися своїми автомобілями до двох років з моменту перетину кордону.

Новости Украины