Стало відомо, коли тролейбуси №4 в Чернівцях відновлять рух за звичним маршрутом

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Фото: Марія Пайлик/Суспільне Чернівці

З наступного тижня тролейбуси №4 можуть відновити рух за звичним маршрутом: від Музею просто неба до національного університету. Для цього на місці демонтованого будинку на Руській, 6 проводять нову контактну електромережу. Через обвал будинку тролейбуси понад два тижні їздять за зміненим маршрутом.

Про це у коментарі Суспільному розповів начальник тролейбусного управління Петро Лисак.

"Тролейбуси №4 ще тиждень їздитимуть з мікрорайону "Гравітон" до кемпінгу. Рух на Руській відновлено, але мережі ще остаточно не відновили. У п'ятницю ми встановили опору, бо [контактна] мережа раніше кріпилася до будинку, який зруйнувався. Тепер вона кріпитиметься до опори", – каже Лисак.

За його словами, опора має "вистоятися" й у вихідні на ній зможуть закріпити електролінії. Відтак з понеділка тролейбуси №4 також їздитимуть за звичним маршрутом.

З 8 жовтня тролейбуси №2 відновили рух за звичним маршрутом. Ним їздить електротранспорт на автономному ходу. Лисак каже, кількості такого транспорту не вистачає, аби відновити рух за маршрутом №4.

"Наразі, щоб доїхати до центру тролейбусом №4, потрібно робити пересадки на №2 та автобус №9. Або користуватися маршрутами приватних перевізників. У нас недостатньо ресурсу, щоб забезпечити ці маршрути транспортом з автономним ходом".

Наразі тролейбуси №4 їздять від зупинки Кишинівської через Руську до зупинки "Гравітон".

Що відомо про обвал будинку на вулиці Руській, 6

  • Через обвал будинку на вулиці Руській, 6 на понад два тижні змінили рух тролейбусів №2 та №4. Тролейбуси №2 відновили рух за звичним маршрутом — ним курсує електротранспорт на автономному ходу. Водночас тролейбуси №4 поки ще курсують за схемою об'їзду.
  • Черговий обвал стіни будинку трапився ввечері 20 вересня. Вдень мешканці дали згоду на переселення, тому на момент обвалу покинули будинок. Ніхто не травмувався.
  • Аварійний будинок вже завершили розбирати. Роботи з демонтажу тривали два тижні й вартували понад 3 мільйони гривень з міського бюджету.
  • Головної фасадної стіни будинку на вулиці Руській, 6 робили 3D сканування, бо будівля мала статус пам'ятки. В управлінні культурної спадщини кажуть, що будинок отримав статус пам'ятки випадково.
  • Вперше частина стіни у будинку на вулиці Руській, 6 у Чернівцях обвалилася два роки тому внаслідок зливи. Відтоді мешканцям рекомендували не жити у квартирах.
  • У липні 2023 року в цьому аварійному будинку трапилося ще два обвали. Тоді обмежували газопостачання. Спочатку у міськраді мешканцям будинку пропонували співфінансувати ремонт, але після другого обвалу у липні ремонтувати будинок планували лише за гроші з міського бюджету. Й на час ремонту пропонували переїхати в однокімнатні квартири. Мешканці не погоджувалися: хотіли, щоб їм запропонували рівноцінні двокімнатну та трикімнатну.

Читати ще

Читати ще Тролейбуси №2 в Чернівцях відновили рух за звичним маршрутом

Читати ще 3D-скан фасаду на Руській, відбудова не «під старину» та аварійні будинки в центрі Чернівців — інтерв’ю із Зазуляком

Читати ще У Чернівцях розібрали аварійний будинок на Руській, 6: це вартувало понад 3 млн грн

Новости Украины