Наразі на диспансерному обліку в кабінеті "Довіри" в окупованому Мелітополі перебуває 1900 ВІЛ-інфікованих. Необхідних ліків окупаційна влада їм уже 4 місяці не надає. У медцентрах видають прострочені таблетки або препарати невідповідної якості.
У Росії дуже високий рівень поширеності ВІЛ, близько 1,2 мільйона людей, які живуть із ВІЛ, потребують постійної терапії антиретровірусними (АРТ) препаратами, щоб мінімізувати ризик зараження інших людей.
У Запорізькій області виникли проблеми з постачанням ліків для ВІЛ-інфікованих. Про це пишуть ЗМІ з посиланням на інформацію волонтерки руху "Пацієнтський контроль" Юлії Верещагіної. Зазначається, що пацієнти з ВІЛ у Запорізькій області вже четвертий місяць не отримують життєво необхідні ліки. Зафіксовано випадки, коли в медцентрах видають протерміновані таблетки або препарати невідповідної якості.
Хворі з ВІЛ, за даними волонтерів, скаржаться на нестачу або відсутність деяких АРВ-препаратів. У зв'язку з такою ситуацією лікарям доводиться змінювати схему лікування без медичних показань. Пацієнти пишуть, що в СНІД-центрах бракує багатьох АРВ-препаратів: атазанавір 200 мг, дарунавір 600 і 800 мг, ритонавір 100 мг, тенофовір 300 мг, елсульфавірин 20 мг, емтрицитабін 200 мг, ефавіренз 400 мг і 600 мг, долутегравір 50 мг, ралтегравір 400 мг, етравірин 200 мг, комбінація рилпівірин/тенофовір/емтрицитабін.
— Я працював у сфері ВІЛ-сервісу в Росії з 2005 по 2015 рік. Скільки себе пам'ятаю, стільки постійно були перебої. Не чекайте ніякої допомоги від чиновників і бюрократів. Їм — глибоко насрати на ваші потреби. Коли в РФ реалізовувалися проєкти Глобального фонду, ліки безперебійно поставлялися в регіони за низькими цінами. Водночас МОЗ і Голікова, потім Скворцова, плювали на потреби пацієнтів. І робили все можливе, щоб ставити палиці в колеса проєктам Глобального фонду. Тож порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих, — пишуть волонтери.
Повідомляють, що постачання препаратів з України припинилося, а шляхи доставок їх із Росії поки що на 100% не налагоджені — медцентри видають протерміновані таблетки зі старих запасів або на короткий термін від 10-15 днів до місяця.
Вирішити проблему обіцяють протягом 1-2 місяців, але якихось точних термінів лікарі назвати не можуть. Також активісти звернулися до 5 фармацевтичних компаній із проханням знизити ціни на дорогі препарати.