Столтенберга запитали, чи не настав час бити по авіабазах Росії. Генсек НАТО – «не нам вирішувати»


Столтенберга запитали, чи не настав час бити по авіабазах Росії. Генсек НАТО – "не нам вирішувати"

Єнс Столтенберг (фото — пресслужба НАТО)

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг нагадав, що Альянс не є стороною у війні Росії проти України, коли йому сказали на конференції в Берліні, що ППО для України – це добре, проте «чи потрібно нам вражати не тільки ракети, що летять, а й місця, звідки вони летять?»

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

«У нас немає військ, і немає присутності в повітрі України. Що робить НАТО, то це те, що ми підтримуємо Україну в її праві на самооборону, праві, яке закріплене у Статуті ООН», – відповів він.

Далі Столтенберг нагадав, скільки різної зброї та боєприпасів союзники вже передали Україні, «похвалив і віддав належне» Німеччині за те, що вона є одним з основних донорів військової допомоги ЗСУ.

Генсек НАТО зазначив, що постачання Україні «мали величезне значення на місцях» і «дали змогу відтіснити російські війська».

Читайте також: ППО України намагаються виснажити ракетами зі стертими номерами – ГШ

«Не нам вирішувати», – додав він, не уточнюючи, що має на увазі: чи те, що Україні вирішувати, куди й чим бити, чи те, що рішення про надання певних далекобійних озброєнь ухвалює не НАТО, а уряди країн.

Важливо те, зазначив Столтенберг, «що ми даємо українцям можливість захищати себе», а «послання союзників до НАТО полягає в тому, що ми підтримуватимемо, нарощуватимемо зусилля і забезпечуватимемо, щоб Україна отримувала зброю, боєприпаси, і що ми готові підтримувати їх стільки, скільки потрібно».

  • 28 листопада 2022 року секретар РНБО Данілов заявив, що «найефективніше розв’язання енергетичної проблеми України – ракети дальністю 800 і більше км, що дозволить значно заощадити на генераторах».
  • США досі не дають добро на постачання ЗСУ ATACMS – ракетних комплексів з дальністю враження до 300 км.
  • 29 листопада глава МЗС Латвії Рінкевичс заявив, що Україна має отримати можливість завдавати ударів по аеродромах та військових об’єктах на території РФ.
  • Раніше міністр оборони Резніков повідомив, що армія Росії завдала 16 000 ракетних ударів по Україні. За його словами, 97% із 16 000 атак були націлені проти цивільних цілей.

Читайте також: Суровікін заборонив розвантаження-завантаження ЗС РФ на залізниці менш ніж за 100 км від ЗСУ – Генштаб

Джерело

Новости Украины