Страхові виплати в Україні перейшли на нові правила: що змінилося з 1 січня

Із 1 січня в Україні змінилися правила всіх страхових виплат. Наразі їх здійснює Пенсійний фонд (ПФУ), а не Фонд соціального страхування. При цьому розміри більшості видів допомоги залишаться незмінними, а для одного виду навіть зростуть.

Про це повідомило Міністерство соцполітики. «З 1 січня виплати у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та від нещасного випадку на виробництві здійснюватиметься не Фондом соціального страхування України, а Пенсійним фондом України», – йдеться у повідомленні.

Сталося це через те, що Фонд Соцстраху приєднався до ПФУ. Весь функціонал «старої» структури при цьому отримав сам Пенсійний фонд. Реформа покликана скоротити управлінський апарат, а також забезпечити виплати за допомогою потужної ІТ-системи ПФУ. Заощаджені на оплаті роботи апарату кошти збираються спрямовувати на самі виплати.

Умови отримання виплат громадян не змінюються. Розміри допомоги будуть такими:

  • оплата лікарняних внаслідок нещасного випадку – 100% від середньої зарплати (розмір не змінився);
  • страхова виплата потерпілому на виробництві – до 26,8 тис. грн (не змінився);
  • одноразова страхова виплата – до 46,9 тис. грн (розмір зріс, було до 45,6 тис. грн.)
  • одноразова допомога сім’ї – до 268 тис. грн (розмір не змінився);
  • одноразова допомога кожному утриманцю – до 53,6 тис. грн (без змін).

«На сьогоднішній день Пенсійний фонд володіє Державним реєстром застрахованих осіб, Електронним реєстром листків непрацездатності, тобто інформація, необхідна для нарахування лікарняних, вже є у страховика. Це дозволить зробити нарахування зручнішим як для роботодавців, так і для заявників, оскільки послуга надаватиметься безпосередньо через особистий електронний кабінет страхувальника», – пояснила очільниця Мінсоцполітики Оксана Жолнович.

Джерело

Новости Украины