«Стратегічна помилка». У Польщі відповіли на ідею Макрона про гарантії безпеки для Росії


"Стратегічна помилка". У Польщі відповіли на ідею Макрона про гарантії безпеки для Росії

Павел Яблонський (скриншот)

Вважати, що Росія може вимагати від когось якихось гарантій безпеки для себе є стратегічною помилкою. Про це перед зустріччю міністрів закордонних справ країн Євросоюзу у Брюсселі заявив заступник глави МЗС Польщі Павел Яблонський.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його словами, «вкрай важливо у жодному разі не доводити до таких обговорень», за якими Україна нібито може поступитися черговими частинами своєї території окупантам в обмін на деякі «гарантії» від них.

Яблонський підкреслив, що Москва взагалі не має жодного права «очікувати від будь-кого гарантій безпеки».

«Це просто стратегічна помилка – такі міркування. Не Росії сьогодні потрібні гарантії безпеки, а Європі потрібні гарантії безпеки від Росії», – сказав дипломат.

Читайте також: Шольц погоджується з Макроном і готовий говорити з Росією про контроль над озброєннями в Європі

Відповідаючи на запитання про позицію Варшави щодо дев’ятого пакета санкцій проти РФ, який у Європі продовжують узгоджувати, Яблонський підкреслив, що Польща виходить з того, що заходи мають бути максимально жорсткими.

«Винятків має бути якнайменше. <…> Основна мета – змусити Росію програти війну», – сказав він і з прикрістю констатував, що з кожним пакетом «здійснюються різні спроби зняти або пом’якшити» санкції.

За 42 дні до повномасштабного вторгнення Росії Яблонський говорив, що Захід «гарантував Україні підтримку незалежності» і через загрози Кремля «не може відмовитися від зобов’язань».

  • 3 грудня 2022 року президент Франції Макрон заявив, що хотів би, щоб для Росії також були деякі «гарантії безпеки», коли вона повернеться за стіл переговорів.
  • Секретар РНБО Данілов назвав цю ідею «дивною логікою підкилимної дипломатії, час якої минув», і додав, що «найкращою гарантією буде зникнення Росії у нинішніх кордонах».
  • 7 грудня прем’єр Естонії Каллас заявила про «гарантії для Росії», що «нічого про неї піклуватися, краще про Україну думайте».

Джерело

Новости Украины