За інформацією: Суспільне Вінниця.
Студенти Немирівського будівельного коледжу виготовляють власноруч розроблену цеглу. Фото: Суспільне Вінниця
Лего-цеглу з екоматеріалів виробляють студенти Немирівського будівельного коледжу на Вінниччині. За словами методистки Людмили Яхно, якій належить ідея стартапу, цей будматеріал випалювати не потрібно. Над його створенням працювали три роки.
Лего-цегла готова до використання вже за добу після виготовлення. Завдяки пазлам, її можна утеплювати та проводити через неї електродроти.
"Унікальність в тому, що у ній є пази, які можна засипати керамзитом для утеплення будинку. Можна і піною задувати, і бетоном. Ми це на кути арматуру складаємо, можна облицьовувати будинки і паркани робити. Вона міцна, екологічно чиста, не боїться морозу та має вологостійкість 5%", – говорить Людмила Яхно.
Головне у цій справі пропорції, каже студент Ілля Гук: "Ми беремо 8 відер піску, два відра цементу, добавляємо 400 мілілітрів пластифікатору та розмішуємо. Це цікаво. Вона, як дитячий конструктор, легко стає в пази. Для мене це досвід, я хочу це вивчати і навчитися відбудовувати Україну".
Фото: Суспільне Вінниця
Як розповідає інженер коледжу Віталій Яхно, з серпня будматеріал виготовляють на обладнанні, яке закупили за грантові гроші. Під час виготовлення лего-цегли студентів навчають теорії і закріплюють її на практиці. У роботі використовують бетонозмішувач та прес. За годину з 25-кілограмового мішка цементу виходить до півсотні цеглин.
"Бетонозмішувач і прес, який пресує під тиском 10 тонн, відповідно цегла міцна і не кришиться. Виробництво легке, не потребує затрат. Три людини легко усе це роблять", – говорить Віталій Яхно.
Фото: Суспільне Вінниця
Презентували стартап цьогоріч у березні на Всеукраїнському фестивалі інновацій. Перемогли у номінації "Інфраструктура та будівництво" і виграли грант на обладнання від американців на 5 тисяч доларів США, каже проректорка вінницького аграрного вишу Інна Гончарук.
"Восьмого і шістнадцятого березня були дві сесії, де презентували українські стартапи, які мають науково-військові рішення. Фонд підтримки інновацій разом з американськими партнерами вибрали 25 стартапів і профінансували. Ми запропонували швидке, просте і дешеве рішення, виготовлення цегли, яке дозволить швидко відбудувати Україну", – говорить Інна Гончарук.
Фото: Суспільне Вінниця
Собівартість однієї цеглини 13 гривень 20 копійок, каже Інна Гончарук. Реалізовуватимуть її на ринку України для відбудови зруйнованих сіл та міст.