Стукайте і їх закриють — у Мелітополі рашисти платитимуть гроші за доноси

Стучите и их закроют - в Мелитополе рашисты будут платить деньги за доносы

Фашистська росія все більше занурюється в морок несвободи, репресій і доносів. І тягне за собою жителів Мелітополя, який уже другий рік перебуває під окупацією.

Масована пропаганда покликана зробити з людей слухняних рабів, а тих, хто зберігає залишки гідності та здорового глузду, безжально знищують, кидають за ґрати, виганяють з рідної землі.

Постійні обшуки, облави, перевірки — це реалії сьогодення в Мелітополі. Під жорна так званого "закону" може потрапити будь-хто.

Тепер рашисти вирішили піти ще далі і впроваджують у місті систему доносів. Уже в перші місяці окупації в соцмережі почали з'являтися пабліки, в яких публікують дані українських патріотів і тих, хто не змирився із захопленням регіону. Їх зневажливо називають "ждунами" і вимагають від рашистів "вжити заходів". На щастя, більша частина з людей, яких таврують у телеграм-каналах за проукраїнську позицію, виїхали з окупації. Але є й ті, хто залишився…

ждуны мелитополя

Примітно, що стукають на своїх колег, родичів, сусідів часто звичайні громадяни. Мотиви різні — помста, зведення рахунків, боязнь розплати за власний колабораціонізм…

Тепер у цих людей з'явиться додатковий стимул — фінансове заохочення за доноси.

До слова, непрямий метод фінансової винагороди донощикам окупанти випробували на квартальних і старших будинків. Щоб виявити житло мелітопольців, які виїхали, вони видавали зрадникам одну зі "знайдених" квартир.

Присвоять номер і призначать куратора

ФСБ спільно з Міністерством внутрішніх справ Росії розробили пропозицію щодо розширення мережі інформаторів. Зокрема, у документі йдеться про те, що анонімне інформування тепер відбуватиметься по-новому.

"Анонімному доповідачу реєструватимуть номер. Якщо він подає скаргу двічі — у базі фіксується, що це той самий номер. Після 10 інформувань на місяць наш "агент" може отримати бонус — від 5 до 20 тисяч рублів, залежно від цінності даних", — пояснило джерело у ФСБ, яке причетне до розробки нової концепції.

При цьому донощик зможе отримати бонуси на роботі — підвищення зарплати, просування по службі тощо. Єдиний момент — це відбуватиметься у взаємодії з куратором, який зв'язуватиметься з "агентом" для координації.

З початком війни в Росії значно зросла кількість доносів. За 2022 рік кількість заяв до Роскомнагляду збільшилася на 26 відсотків. За даними відомства, більша частина сигналів, що надійшли, стосувалася розміщення в інтернеті "протиправної інформації, зокрема фейків про проведення спеціальної військової операції в Україні". Генпрокуратура також відзвітувала більш ніж про п'ять мільйонів звернень у 2022 році — це рекордне зростання за останні 20 років. У прокуратурі пояснюють це високою довірою росіян до наглядового відомства.

"Мій донос" та інші реалії

Примітно, що на тенденцію відреагувала й інтернет-індустрія. У Google Play з'явився застосунок "Мой донос", нібито створений для того, щоб росіяни повідомляли в спецслужби про чужі проступки. Він негайно став популярним серед громадян "скрепной державы". Деякі користувачі, судячи з їхніх публікацій, повірили в достовірність застосунку і одразу ж взялися виконувати "громадянський обов'язок".

Статистики про кількість доносів у Мелітополі та інших окупованих населених пунктах Запорізької області поки немає. Але, треба думати, що стукацтво набирає обертів. Про це свідчить велика кількість арештів, здійснених, як кажуть самі рашисти, "за оперативною інформацією"…

Джерело

Новости Украины