Святкове богослужіння з нагоди Дня Незалежності у храмі Святого Миколая. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Влада Колодій
Сьогодні, 24 серпня, з нагоди Дня Незалежності у київському римо-католицькому храмі Святого Миколая відбулися молитовно-патріотичні заходи. Кількадесят вірян прийшли на подячну ЄвхаристіюЄвхаристія, або Святе Причастя — у християнстві Тіло і Кров Ісуса Христа під видами дарів хліба і вина; також — прийняття цих дарів. Визнається католицькою, православною та деякими протестантськими церквами як одне з головних таїнств, основа літургії. за Україну та всіх захисників та захисниць.
Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.
Після Євхаристії відбувся молебень з процесію навколо костелу, під час якої віряни та всі присутні молилися за перемогу України у війні з Росією та про повернення храму парафії. Також відбулася благодійна акція на підтримку військових з парафії, які служать у тактичній групі "Реванш".
Віряни у храмі Святого Миколая у Києві. 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Железняк
Михайло традиційно раз на тиждень приходить до костелу Святого Миколая на служби. Помолитися у День Незалежності за Україну вважає обов'язком кожного вірянина.
"Це свято, а свято про святе. Це свято поєднує святе для кожного віруючого і водночас для кожного українця", — сказав Михайло.
Прийшла до храму на заходи до Дня Незалежності і Світлана.
Світлана з донькою прийшли на заходи до Дня Незалежності у костел Святого Миколая. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Железняк"Зараз на нашу незалежність посягає країна-агресор. І ми прийшли помилитися, щоб всемогутній Бог допоміг нам відвоювати свою незалежність. Ми є незалежними і ми не повинні цього доказувати. Але ми повинні вибороти своє право на існування і право на життя і волю", — сказала Світлана.
Ігор — вірянин, який прийшов на заходи до Дня Незалежності у храм Святого Миколая. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Железняк
"Я прийшов в церкву на месу, яка приурочена святу Незалежності нашої держави. Бог піклується про свій народ, Бог піклується про країну і державу, в якій живе цей народ. Коли народ буде звертатися до Бога, коли народ буде жити по заповідях Божих, зміниться наше усвідомлення, народ стане єдиним", — зазначив Ігор, який щотижня ходить на богослужіння до костелу Святого Миколая.
Богослужіння до Дня Незалежності у костелі Святого Миколая. Київ, 24 серпня 2024 року. Суспільне Новини/Анна Железняк
Костел Святого Миколая у Києві — один з двох римсько-католицьких у місті, побудованих до 1917 року. Він розташований у центрі столиці на Великій Васильківській вулиці. Храм побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.
У вересні 2021 року у костелі Святого Миколая сталася пожежа. Загоряння почалася між першим та другим поверхом будівлі. У пожежі згорів духовий орган. За словами єпископа костелу, інструмент загорівся під час репетиції.
Після пожежі у 2021 році історична пам'ятка почала руйнуватися. Щоб врятувати храм, парафіяни уклали з Мінкультом меморандум. Згідно з ним, МКІП мав сприяти переданню костелу в постійне користування католицькій парафії після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше ніж 1 червня 2022 року. Однак умови не виконали.
У жовтні минулого року на Урядовому порталі зареєстрували петицію про передачу костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді римо-католицькій церкві. Петиція набрала необхідні для подальшого розгляду урядовцями 25 тисяч голосів. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль у відповіді зазначив, що згідно з додатком до меморандуму від 4 грудня 2023 року Мінкульт та релігійна організація домовилися, що міністерство зобов'язується передати пам'ятку в постійне користування релігійній організації до 1 травня 2024 року.
Читати ще
Читати ще Костел Святого Миколая внесли до реєстру пам’яток України