Сучасний кухонний гарнітур: рекомендації щодо вибору

Кухня – це не тільки кімната для приготування та споживання їжі, а й насамперед місце сімейного відпочинку, де приємно вести бесіди за чашечкою чаю. Тому вона має бути функціональною, ергономічною, щоб все зручно зберігалося під рукою, та водночас стильною та затишною.

Які бувають різновиди кухонь?

Сучасний вбудований кухонний гарнітур можна купити готовим, зібрати з окремих модулів чи виготовити на замовлення за власним проєктом. Перший варіант найдоступніший за ціною та швидкий у встановленні, він підходить тим, у кого приміщення має стандартні розміри.

Якщо готові гарнітури не вписуються в розміри кімнати чи треба підлаштувати окремі елементи під розташування побутових пристроїв, краще зібрати кухню з модулів. Коли власник хоче нестандартний дизайн, якого не знайти в інших квартирах, є варіант виготовлення на замовлення.

Перш ніж купити кухню, треба розібратися, чим ще відрізняються між собою моделі, це:

— конструкція;

— матеріал;

— стиль;

— відтінок.

За конструкцією виділяють лінійні, Г-подібні й П-подібні гарнітури. Перші розташовують вздовж однієї стіни, другі – біля двох сусідніх стінок (кутова модель), треті – близько трьох стінок із захопленням двох кутів. Кутові моделі дозволяють використати простір із найбільшою користю.

Матеріали для кухонь

 

З типів сировини найчастіше використовується ДСП (стружкова плита), ДВП (волокниста плита), МДФ (вдосконалена ДВП), рідше – натуральне дерево. Деревинно-стружкова плита є бюджетним варіантом, має багато відтінків і фактур, але нестійка до вологи. Тому при купівлі кухні з цього матеріалу важливо слідкувати за якісною проклейкою всіх окрайків.

ДВП і МДФ (дрібнодисперсна фракція) дорожче коштують внаслідок міцності та більшої стійкості до вологи. Це також дуже екологічний матеріал, при його виготовленні використовується менше хімічних речовин. Натуральну деревину при виробництві кухонь вибирають рідко, тому що це важкий матеріал, який потребує постійного догляду.

Декор і фурнітуру для кухонного гарнітура виготовляють або з пластику, або металу, зі скла. Сьогодні на ринку можна знайти цікаві дизайни в будь-якому стилі: класичні, прованс, кантрі чи сучасні кухні в стилі модерн, хай тек, мінімалізм. Завдяки фарбуванню чи ламінуванню плит їм можна надати будь-якого кольору та фактури: дуб сонома, венге, сосна, бетон, трюфель, капучино, лемонграс, індиго. Можна знайти навіть фіолетові, помаранчеві, зелені та сині гарнітури на будь-який вишуканий смак.

Як вибрати кухню?

 

Кухонний гарнітур складається з чотирьох основних елементів: каркас, фасад, стільниця і фурнітура. Каркас – це основна частина кухонних шаф, яку не видно зовні (полиці, стінки), а фасад – зовнішня частина (дверцята). Деякі моделі кухонь виготовляють повністю з одного матеріалу – ДСП чи МДФ.

Каркас зазвичай роблять тільки з першого матеріалу, а фасад – з другого, міцнішого та якіснішого. Для стільниці також використовують МДФ, а ще акриловий камінь, кварцит, керамограніт, іноді натуральне дерево.

При виборі кухні, окрім матеріалу, треба враховувати:

— ширину робочої поверхні;

— кількість посуду, який треба зберігати;

— розташування побутової техніки (мийки, холодильника, духовки) і розеток;

— якість освітлення.

Знаючи загальну ширину стінки, можна підібрати готовий гарнітур чи зібрати його з модулів. Більшість стандартних шафок має ширину 50–60 см, можна також робити додаткові вузькі ящики 20–30 см, щоб досягти необхідної ширини. Глибина нижніх модулів зазвичай становить 60–70 см, а верхніх – 40–50 см. Верхні шафи повинні бути меншими, щоб не затуляти світло й не заважати готувати на стільниці.

Зазвичай робочу поверхню для нарізання розташовують у місці з найяскравішим освітленням, модулі під кухонні прилади розміщають поруч із розетками, а шафа під мийку повинна знаходитись поруч із трубами. За дизайном верхні шафи краще вибирати с декором: скляними дверцятами, різьбленням, візерунками та ін.

Вигідно придбати кухню можна в інтернет-магазині «СКЛАД МЕБЛІВ», де представлено понад 200 моделей у різноманітних стилях та відтінках. Менеджер магазина безкоштовно допоможе правильно виміряти приміщення й вибрати модулі за необхідними розмірами.

Источник

Новости Украины