Суд виправдав очільницю сумського геокадастру

Сьогодні, 2 березня, суддя Ковпаківського райсуду Сум Ольга Котенко оголосила виправдувальний вирок в кримінальному провадженні за обвинуваченням начальника Міськрайонного управління у Сумах та районі Головного управління Держгеокадастру у Сумській області Ірини Головенко. Жінку обвинувачували у вчиненні кримінального правопорушення за частиною 2 статті 367 Кримінального кодексу України – службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки.

Згідно обвинувального акту, чиновниця підписала довідку зі статистичної звітності про те, що земельна ділянка перебуває в комунальній власності в той час, як вона належала фізичній особі. Така довідка стала підставою для подальшого розроблення проекту землеустрою на земельну ділянку та для передачі вказаної землі у власність іншому громадянину.

Суд встановив, «що в посадові обов’язки керівниці не входила самостійна перевірка інформації, викладеної в довідці, вона не була її виконавцем, а лише підписала як начальник управління. Також на час видання довідки не було нормативного акту, яким би визначалась її форма. Крім того, інформація у довідці є лише статистичною, а документ не може бути підставою для передачі у власність земельної ділянки особі.

Депутати Сумської міської ради, приймаючи рішення про відведення земельної ділянки, мали інформацію про її перебування у приватній, а не комунальній власності. А передача у власність земельної ділянки є винятковою компетенцією міської ради і начальник управління Держгеокадастру не впливає на прийняття рішень постійною депутатською комісією і в подальшому міськрадою.

Наразі первинний власник зареєстрував право власності на належну йому землю, їй присвоєно кадастровий номер, а тому офіційно на публічній кадастровій карті та в реєстрі нерухомого майна з’явилась інформація про реєстрацію земельної ділянки та її власника.

Отже, право власності громадянина не порушене, він був і залишається власником земельної ділянки, що виключає факт завдання йому шкоди. Тобто відсутні докази спричинення тяжких наслідків службовою недбалістю», — повідомила Sumy.Today речниця Ковпаківського райсуду Сум Вікторія Сиріцина.

Тож суд визнав Ірину Головенко невинуватою і виправдав її за відсутністю в діях складу кримінального правопорушення через недоведеність винуватості.

За інформацією прессекретарки прокурора Сумської області Наталі Науменко, сторона обвинувачення не погоджується із виправдувальним вироком і готує апеляцію.

sumy.today

Источник