Суд заарештував в екснардепа Жеваго частки у трьох ГЗК

КИЇВ. 7 березня. УНН. Суд заарештував активи власника банку «Фінанси та Кредит», екснардепа Костянтина Жеваго у межах забезпечення позову про відшкодування збитків банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн. Про це повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, передає УНН.

Цитата

«Фонд гарантування вкладів фізичних осіб домігся арешту активів власника АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Костянтина Жеваго у межах забезпечення позову про відшкодування збитків Банку та його кредиторів на суму майже 46 млрд грн. Відповідне рішення було ухвалене Господарським судом міста Києва за заявою Фонду про забезпечення позову», — ідеться в повідомленні.

Деталі

Повідомляється, що ухвалюючи це рішення, суд «врахував надані Фондом підтвердження того, що відповідач протягом тривалого часу намагався у різні способи приховувати факт володіння належним йому майном, за рахунок якого у майбутньому може бути задоволено позовні вимоги Фонду до Костянтина Жеваго».

У результаті, як повідомляється, суд наклав арешт на такі активи:

• частина корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат»;
• частина корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ТОВ «Єристівський гірничо-збагачувальний комбінат»;
• частину корпоративних прав у розмірі 50,3% від статутного капіталу ТОВ «Біланівський гірничо-збагачувальний комбінат».

Зазначається, що ці частки «опосередковано належать Костянтину Жеваго через Ferrexpo Ag».

Окрім того, суд заборонив іншим пов’язаним з ним компаніям відчужувати вказані активи.

«Зараз позов Фонду до власника банку перебуває у першій інстанції в українській юрисдикції, і вкрай важливо, щоб за час розгляду цієї справи активи були збережені у повному обсязі і згодом могли бути спрямовані на відшкодування збитків, завданих кредиторам банку», – прокоментував заступник директора-розпорядника Фонду Віктор Новіков.

Доповнення

У 2021 році екснардепа, акціонера банку АТ «Банк «Фінанси та Кредит» Жеваго оголосили у міжнародний розшук.

Пізніше суд його заочно заарештував. Згодом Жеваго вніс мільйон євро застави та вийшов з-під варти.

Джерело: УНН

Новости Украины