Суд зняв арешт з ТРЦ Ocean Plaza, щоб він міг працювати

Суд зняв арешт з ТРЦ Ocean Plaza, щоб він міг працювати

Печерський райсуд Києва зняв арешт з будівлі ТРЦ Ocean Plaza та коштів на рахунках його власника — ТОВ «ІС «Либідь», щоб торговий комплекс зміг працювати. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на судовий реєстр.

— Суд узяв до уваги, що арешт ТРЦ є надмірно обтяжливим та неспівмірним із завданнями кримінального провадження, оскільки унеможливлює здійснення господарської діяльності товариством, яке має понад 350 орендарів і 7000 працівників, що забезпечує надходження до бюджетів різних рівнів близько 3 млрд грн на рік, — сказано у рішенні.

Водночас знімається арешт із рахунків ТОВ за винятком витратних операцій по платежах за межі України, виплати дивідендів громадянам і юрособам іноземних держав, виплат на рахунки, відкриті в іноземних банках, і на рахунки нерезидентів України.

9 серпня Генпрокуратура повідомила про передачу арештованих корпоративних активів ТРЦ Ocean Plaza на понад 350 мільйонів гривень в управління АРМА.

Російська «ТПС Недвижимость» купила Ocean Plaza у 2012 році у забудовника обʼєкта – компаній Василя Хмельницького та Андрія Іванова. У квітні Хмельницький в інтервʼю Forbes заявив, що 51% Ocean Plaza все ще належить росіянам.

Після початку війни певний час працював лише нульовий поверх «ТРЦ», де розміщуються гіпермаркет «Ашан», а також кілька магазинів. Згодом «Ашан» заявив, що закривається на вимогу адміністрації Ocean Plaza. 

Джерело