За інформацією: Суспільне Суми.
Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер. Фото: Суспільне Суми
– Місто Суми — воно було засноване як фортеця на кордоні, і люди, які поселялися тут, не платили податків. Але їхнім обов’язком було захищати державу воєнним шляхом, тому ця роль для нас не нова.
– Значить у вас уже є багато досвіду, це дуже добре.
– На початку повномасштабного російського вторгнення у 2022 році Сумщина залишилася взагалі без усіх сил оборони — без поліції, армії, СБУ. Без усіх сил, окрім сформованої щойно територіальної оборони із вчорашніх цивільних людей. Чи щось знає пан посол про це?
– Я про це знаю і ставлюся з великою повагою до того, що сумчани самі захищали своє місто, і це дуже велике досягнення. І це є символом того, що українці самі беруть у свої руки справи, в них є сили захищати свою волю, свою долю самим. І ми допоможемо в цьому від щирого серця.
"Хто сьогодні інвестує в Україну, той інвестує у майбутньому члену Європейського Союзу"
– Війна, окрім того, що вона руйнує будівлі, вона ще руйнує ланцюги економічної взаємодії. Сумщина — це аграрний в основному регіон, це виробництво зерна, але це ще й машинобудівне виробництво, хімічне виробництво. Чи зацікавлені будуть німецькі компанії у тому, щоби приходити сюди з інвестиціями?
– Те, що ми тут бачимо, це є російське варварство. Бо напади на цивільні цілі є воєнним злочином. Це не можна ніяк сприймати. Російські агресори своїми нападами на цивільну інфраструктуру хочуть зламати волю населення. Це не лише негуманно, крім того, саме цей розрахунок не виправдається.
Фото: Суспільне Суми
І Німеччина підтримує Україну не лише в галузі протиповітряної оборони, а й в захисті енергомережі, щоби ми всі разом добре могли пройти цю зиму. Що стосується вашого питання щодо німецьких підприємств – так, є зацікавленість німецьких підприємств інвестувати в Україну. Федеральний Уряд створив програму, яка страхує німецькі підприємства від тих ризиків, які виникають, коли вони тут інвестують. Бо ми хочемо, щоби німецькі компанії тут інвестували, це дає шанс для економічного розвитку і це цікаво для німецьких підприємців.
І, до речі, знову ж таки, хто сьогодні інвестує в Україну, той інвестує у майбутньому члену Європейського Союзу. Які рішення німецьких інвесторів, куди вони йдуть зі своїми інвестиціями, це залежить від тих звичайних пріоритетів: чи є на місцях фахівці, кадри, чи є шляхи сполучення, чи є вихід на ринки.
– Зараз ми перебуваємо в училищі, яке піддалося російському удару, але буквально поруч із цим місцем є одна з великих котелень, які опалюють місто. І фактично у місті Суми теплу зиму від холодної відділяє буквально пара ракетних ударів. Розкажіть, будь ласка, про допомогу, яку Німеччина надає Україні в галузі ППО.
– Німеччина підтримує ППО в Україні багатьма засобами. Саме на війну тут будуть працювати дві німецькі системи Patriot, є декілька систем IRIS-T і ми поставили майже 50 систем Gepard. І в українському фонді для підтримки енергетичної інфраструктури Німеччина є одним із найбільших або найбільшим донором.
Ми це робимо, бо ми хочемо допомогти людям в Україні, які на це заслуговують. І для мене, як посла Німеччини, велика честь, що я можу в цьому брати участь.
Читати ще
Читати ще «Ми не їдемо, бо у вас там бомблять». Як працює Хотінська амбулаторія на прикордонні