Тайвань повідомляє про найбільше вторгнення літаків Китаю до його зони ППО


Тайвань повідомляє про найбільше вторгнення літаків Китаю до його зони ППО

Фото: EPA

Уряд Тайваню заявив, що 71 літак ВПС Китаю, включно з винищувачами та безпілотниками, увійшли до розпізнавальної зони протиповітряної оборони Тайваню за останні 24 години, що стало найбільшим зареєстрованим вторгненням на сьогодні. Про це повідомляє Reuters.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

43 китайські літаки перетнули серединну лінію Тайванської протоки, неофіційну буферну зону між двома сторонами.

Офіційне Центральне інформаційне агентство Тайваню заявило, що це було найбільше вторгнення китайських ВПС на сьогодні.

Китай, який називає Тайвань своєю територією, заявив, що в неділю провів «навчання з завдання ударів» у морі та повітряному просторі навколо Тайваню у відповідь на те, що він назвав провокацією з боку острова та Сполучених Штатів.

У Тайвані заявили, що своїми навчаннями Пекін руйнує мир у регіоні та намагається залякати тайванський народ.

Тайванський високопосадовець повідомив, що, за оцінкою Тайваню, Китай організував військову «провокацію», щоб висловити гнів щодо нового оборонного бюджету США, в якому закладено кошти на збільшення військової допомоги Тайваню.

Чиновник сказав, що під час навчань ВПС Китаю проводили імітації атак на тайванські та американські військові кораблі.

У канцелярії президента Тайваню Цай Інвень заявили, що у вівторок вранці вона скличе нараду високого рівня національної безпеки, щоб обговорити зміцнення системи цивільної оборони острова, після чого відбудеться пресконференція, присвячена новим заходам цивільної оборони.

У заяві не було подробиць, але Міністерство оборони Тайваню заявило, що розглядає можливість продовження обов’язкової військової служби.

Згідно з повідомленням міністерства, біля берегів Тайваню також було виявлено сім кораблів ВМС Китаю.

Тайвань відправив невказаний бойовий літак, щоб попередити китайські літаки, тоді як ракетні системи стежили за їхнім польотом, повідомило міністерство.

  • 8 грудня командувач армією Великої Британії адмірал Тоні Радакін заявив, що катастрофа Росії в Україні може стримати інших потенційних агресорів, зокрема КНР у питанні з Тайванем.

Читайте також: Сі Цзіньпін стурбований провалом російського вторгнення в Україну – директор ЦРУ

Джерело

Новости Украины