Топ-7 кращих електромобілів для міста у 2023 році

Якщо ви шукаєте автомобіль, який плануєте експлуатувати лише в місті, то вам, за можливості, слід вибирати електромобіль.

А серед останніх немає потреби ганятися за дорогими моделями, що здатні без підзарядки проїжджати 500 кілометрів, адже вага цих самих батарей (як мінімум) зробить споживання енергії вашої машини вищим.

Тобто, умовно кажучи, щоби проїхати тих самих 200 км за день, ви щоразу будете тратити більше енергії (і грошей), ніж могли б на малому і легшому електромобілі.

Звісно, усьому є міра, і відвертий хлам, як-от перші масові електрокари 2010-х, що вже пройшли дуже багато на своєму віку і які проїжджають до 60-100 км, ніхто вам не порекомендує придбати.

Але сучасні нові машини за розумну ціну – чому ж ні? Ми в AMPERCAR.com зібрали 7 найкращих нових електромобілів для міської експлуатації. Всі вони мають більшою чи меншою мірою компактні габарити, тож пересуватися ними буде зручно і легко. А ще вони, як правило, коштують адекватних грошей.

Dacia Spring

Ех, для наших міст це точно найкращий електромобіль, який взагалі можна придбати! Дорожній просвіт Dacia Spring становить 15 см, але зважаючи на кути звисів, розміри колісної бази / колії, а також габарити і масу, можна сказати, що черкнути щось днищем цієї Dacia буде не просто, навіть в наших містах!

Перевагою також виступає захисний обвіс по кузову Spring, який збереже лакофарбове покриття машини в низці випадків, і прекрасна оглядовість завдяки великим вікнам і високій посадці. Те що треба для великого (і малого теж) міста!

Дальність ходу сітікара Dacia Spring у змішаному циклі дорівнює 220 км (WLTP). Але якщо експлуатувати машину тільки в місті (а для цього вона підходить найкраще), то повного заряду вистачить на 300 і більше кілометрів.

Цього насправді достатньо для покривання потреб левової частки людей, а враховуючи, що споживання електроенергії в Spring нижче за будь-який інший електрокар, то для подолання одного і того ж маршруту на Tesla та Dacia, остання потребує куди менше витрат.

Переваги:

демократична ціна ($15 тис в Україні);
«є все необхідне»;
практичний і зручний.

Недоліки:

безпека слабка;
скромний салон;
малувато місця ззаду.

Volkswagen e-Up

Від 40-кіловатної станції батарею електричного Volkswagen Up можна поповнити до 80 відсотків лише за одну годину. Використовуючи домашню розетку, для повної зарядки мікро хетчбека знадобиться 16 годин 12 хвилин. У салоні є достатньо простору для чотирьох чоловік, хоч і деяких з атрибутів комфорту для них передбачено мало. Проте в умовах міської експлуатації все терпимо.

Хетчбек Volkswagen в електричній версії здатен проїхати без підзарядки близько 260 км у змішаному циклі за стандартом WLTP. Однак в міському режимі за раціонального водіння німецький сітікар зможе подолати навіть всі 350 км. Дякуючи малим розмірам і відносно низькій масі, трата заряду батареї у Volkswagen e-Up є значно нижчою за крупніші електрокари, тому розряджатися він буде повільніше, проїжджаючи ту ж саму відстань.

Переваги:

легкий в керуванні;
милий дизайн;
надійний.

Недоліки:

надто дорогий як на А-клас;
мінімальне оснащення;
спартанський салон.

Opel Corsa EV

Електрична Opel Corsa може долати 354 км у змішаному циклі за регламентом WLTP. А коли справа доходить до виключно міської експлуатації (де електрокарам і місце), то дальність ходу спокійно зростає до 500 км.

Так, об’єм багажника невеликий – 267 л, зате малі габарити кузова забезпечують легкість і прудкість в керуванні. А навіщо великий багажник для міського використання? До речі, розгін 0-100 км/год для Corsa EV займає близько 8 с.

Як і екстер’єр, інтер’єр Opel порадує консервативним дизайном, чистими лініями та атмосферою спокою. Від дорожчого на декілька тисяч євро Peugeot e-208 тут, зокрема, селектор управління рухом автомобіля, проте в цілому салон Опеля є іншим за задумкою і підходом.

Як ми вважаємо ampercar.com, тут більш класична атмосфера і менше гламуру.

Переваги:

співвідношення ціна / якість;
достойні характеристики;
приємний салон.

Недоліки:

надмірна спорідненість з PSA;
жорсткуватий на ходу;
багажник малуватий як на В-клас.

MINI Cooper EV

Електричний MINI— це просто версія тридверного MINI Cooper на електролязі, що дарує малі габарити його бензинового побратима, але з економічними перевагами електрокара. Запас ходу MINI в змішаному циклі лише 230 км, але для їзди містом на короткі відстані цього має бути достатньо.

MINI Cooper EV можна заряджати до 50 кВт від швидкого зарядного пристрою – поповнити батарею від 10 до 80 відсотків можна менш ніж за 30 хвилин.

Також не виникне проблем з пересуванням перевантаженим містом, оскільки маленькі розміри MINI Cooper дозволяють дуже легко перелаштовуватися у потоці та паркуватися, хоча радіус повороту міг би бути кращим.

Слід визнати, що це не найраціональніший вибір у цьому списку і, звичайно, не найдешевший, але салон англо-німецького хетчбека виглядає і відчувається дуже по-особливому.

Переваги:

стиль та імідж;
якість їзди на висоті;
ліквідний.

Недоліки:

висока ціна;
дороге обслуговування;
жорсткий і не практичний.

MG 4

За розмірами MG 4 крупніший за Opel чи тим паче за Volkswagen і Dacia, але навіть з урахуванням даного факту це є передусім компактне авто. Тим не менш, всередині «четвірка» має купу простору: завдяки електромобільній компоновці капотна секція скорочена задля збільшення об’єму салону.

З точки зору оснащення MG 4 це набагато «просунутіше» авто, ніж інші моделі в цьому списку. Навіть «в базі» тут є адаптивний круїз-контроль , асистент руху в заторах, Apple CarPlay та Android Auto, бездротова зарядка, безключевий доступ і запуск двигуна.

В Україні хетчбек MG вартує від ≈ 25 тисяч євро. Це буде комплектація STD, з ємністю батареї 51 кВт*год. Запас ходу такої «четвірки» становить 350 км у змішаному циклі.

Варіант Luxury – орієнтований на далекобійність – отримав батарею на 64 кВт*год, що збільшило середній запас ходу до 435 км. У місті дані показники перевалять за 500 кілометрів, якщо спокійно їздити.

Не враховуючи Dacia, MG 4 це єдиний фігурант списку, який з нуля розроблявся як електромобіль.

Переваги:

відмінні технічні характеристики;
багате оснащення;
просторий і зручний.

Недоліки:

тактильні відчуття сидінь в базовій комплектації;
оглядовість назад обмежена.

MG 5 EV Estate

Якщо ви плануєте придбати новий електромобіль, а використовувати його будете переважно в місті (бо це електромобіль), то більш раціональної покупки за універсал MG 5 ви не знайдете.

Тут вам і сучасні технології, і хороші технічні характеристики, і солідна безпека, і місткий кузов. І все це за максимально демократичну ціну + щедра заводська гарантія.

У версії Long Range ємність батареї електричного MG 5 Estate дорівнює 61.1 кВт*год, середній запас ходу за циклом WLTP становить 400 км. Розгін до 100 км/год для електричного універсала С-класу займає 8.3 с, а максимальна швидкість обмежена на позначці 185 км/год.

Говорячи про універсал, ми в ampercar.com не можемо не згадати за об’єм багажника – 480 літрів в стандартному положенні і 1367 літрів зі складеними задніми сидіннями.

Переваги:

чудове співвідношення ціна / якість;
тип кузова: універсал;
500 км запас ходу в міському режимі.

Недоліки:

не продається в Україні;
посадка ззаду компромісна – ноги підняті через батарею.

Citroen e-C4 X

Седан С-класу е-С4 Х має дальність ходу 360 км в у змішаному циклі за реалістичною програмою WLTP. Є у 4-дверки Citroen і дорожча модифікація, запас ходу якої заявлений в діапазоні 420 км, проте якраз для міста краще підходить базова.

Тут просторий і затишний салон, великий багажник (510 л) і практичний захист по периметру кузова внизу. Добре, що і кліренс становить 15.6 см, адже в наших умовах це надзвичайно приємний бонус для седана.

Хоча для міського використання найбільше підходять маленькі та компактні хетчбеки, дехто захоче собі саме універсал (як MG 5 EV) або седан (Citroen e-C4 X).

Такі машини більш практичні і мають ширший спектр застосувань, як-от засіб для перевезення певного вантажу (якщо у вас приватний дім) чи компанії і їх речей (діти, школа). Як вважаємо ми в ampercar.com, ці моделі С-сегменту цілком підходять навіть для невеликих заміських вояжів.

Переваги:

виняткова комфортабельність;
тип кузова: седан;
просторий і практичний;

Недоліки:

крени в поворотах іноді завеликі;
не квапливе прискорення.

Новости Украины