За інформацією: Суспільне Вінниця.
Три роки тому, 6 березня 2022 року, у Коростені на вулиці Ковельській армія РФ авіаударами пошкодила і зруйнувала будинки місцевих жителів. Тетяна Прищепчук розповіла кореспондентам Суспільного, як внаслідок авіаудару опинилася під завалами, хто її врятував і де живе нині.
74-річна місцева жителька Тетяна Прищепчук проживає на вулиці Ковельській в Коростені. 6 березня 2022 року о 3-й годині ночі під час авіаудару її будинок був повністю зруйнований. Жінка пригадала, що лежала у спальній кімнаті і побачила перед собою дах, уламки якого її частково привалили.
"Я лежала у спальні, і якби стінка впала і дах знесло, мене ніхто б не дістав. А так я лежу і думаю, чи то дах, чи що? До сусідки зателефонувала, а вона каже, я теж не можу вийти. В неї трохи ціліший був будинок. У мене якраз хвиля вибухова пішла, і вивалило все. Хлів розбило, ось це все розбило. В мене дочка в Житомирі. Я її перед цим просила, доця, кидай 8 поверх, їдь, в мене приватний сектор. А коли я вилізла звідси, то молилася Богу, що вони не приїхали", — розповіла жителька Коростеня Тетяна Прищепчук.
Місце, де був зруйнуваний авіаударом будинок Тетяни Прищепчук, Коростень, Житомирська область, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій
Тетяну Прищепчук, з її слів, витягнули з під уламків родичі та сусіди. Разом із Тетяною Прищепчук живими залишились її собака і кіт. Будку собаки рознесло на щепки, а собака — живий. Він до цих пір боїться тривоги, сказала жінка.
Собака пережив авіаудар, Коростень, Житомирська область, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій
Після того, як армія РФ зруйнувала будинок Тетяни Прищепчук, вона жила у родичів. У січні 2025 року перебралася у новозбудовану літню кухню, на будівництво якої, сказала жінка, 50 тисяч гривень виділила Коростенська міська рада.
В серпні 2024 році на місці зруйнованого будинку встановили каркасно-щитовий.
Каркасно-щитовий будинок на місці зруйнованого, Коростень, Житомирська область, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій
Громадська організація "Вся Україна" за підтримки міжнародного благодійного фонду CNEWA та Київської архиєпархії Української греко-католицької церкви побудували ще 7 будинків людям, у яких житло було зруйноване повністю. Тетяна Прищепчук розповіла, що в каркасно-щитовому будинку треба зробити ремонтні роботи.
Каркасно-щитовий будинок на місці зруйнованого, Коростень, Житомирська область, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій
"Світло повинні провести, проводку. Ось там труба на воду і каналізацію. Батюшка запитав мене, чи є за що робити ремонт. Я відповіла, що немає. Тому що тільки після операції на серці — 4 стенти по 25 тисяч гривень. Що було, повигрібала все, ще й в дочки повигрібала, і внучка допомагала", — розповіла Тетяна Прищепчук.
Місцева жителька Тетяна Прищепчук, Коростень, Житомирська область, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир
За словами Тетяни Прищепчук, держава їй дала сертифікат на компенсацію за втрачене майно на понад 1 мільйон 100 тисяч гривень. Жінка сказала, що поки не вирішила чи скористається компенсацією.
Заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський розповів, що сертифікат можна використати на придбання житла або на будівництво.
"Люди мають можливість за кошти цього сертифікату закінчити будівельні роботи, упорядкування цих будинків, які їм сьогодні побудували благодійники, — сказав Володимир Вигівський.
Володимир Вигівський, заступник Коростенського міського голови, Житомирщина, 20 березня 2025 року. Суспільне Житомир/Олена Кучмій
Раніше Суспільне розповідало про те, що 6 березня 2022 року на Житомирщині в Коростені внаслідок авіаудару армії РФ на вулиці Ковельська були пошкоджені більше 100 будинків, 12 — зруйновані. Як сказав в коментарі Суспільному заступник Коростенського міського голови Володимир Вигівський, за три роки вулицю Ковельську відбудували.
Читати ще
Читати ще
Було пошкоджено більше 100 будинків: як у Коростені після авіаудару відновлюють одну із вулиць