Туреччина готова взяти під патронат відбудову Харкова

Володимир Зеленський обговорив відбудову Харкова з Президентом Туреччини.

Україна та Туреччина підписали домовленість про відбудову інфраструктури Харківщини.

18 серпня після зустрічі з Президентом Туреччини Реджепом Ердоганом та Генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем у Львові Президент України Володимир Зеленський повідомив про готовність Туреччини відбудовувати Харків після війни. Відповідне відеозвернення опубліковане в офіційному Telegram-каналі Зеленського.

«Дякую Туреччині за готовність взяти під патронат відбудову Харкова, Харківську область. Це місія для дійсно потужної країни. Сьогодні зроблено перший крок — підписано домовленість щодо інфраструктури», — сказав Зеленський.

Президент також повідомив, що на зустрічі обговорювали оборону України, економічну та енергетичну співпрацю України та Туреччини. Зеленський закликав Президента Туреччини та генсека ООН озвучити «максимально жорстку позицію» щодо планів Росії провести псевдореферендуми на окупованій території України.

«Дуже предметні переговори з багатьох тем провів сьогодні з президентом Туреччини Ердоганом. Вдячний йому за незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності нашої держави. Обговорили оборону, співпрацю економічну й енергетичну», — сказав Зеленський.

Як писав UA-NEWS.in.ua, під час зустрічі заступника голови Офіса президента з надзвичайним і повноважним послом Турецької Республіки в Україні Ягмуром Ахметом Гульдере обговорили механізми співпраці, координації, залучення інвесторів та порядок реалізації проєктів, у яких братиме участь Туреччина. Також говорили про можливе будівництво модульних будинків у Харківській області. Станом на кінець липня в Харківській області необхідно було відновити 6238 об’єктів.

Джерело