Туристичні тренди: куди їдуть українці та як змінилися ціни на відпочинок взимку
Експерти розповіли про найпопулярніші туристичні напрямки серед українців взимку. В Україні лідирують Карпати, за кордоном — Єгипет та ОАЕ, а ціни на відпочинок варіюються і сягають до 2000 доларів.
Попри всі виклики, українці продовжують подорожувати, обираючи як бюджетні, так і більш дорогі напрямки для відпочинку. Українські експерти у сфері туризму розповіли УНН про найпопулярніші напрямки для відпочинку взимку, середню вартість поїздок та зміни в цінах за останній рік.
Популярні напрямки в Україні та за кордоном
Президент Української асоціації туристичних агентств Антон Рудич зазначив, що взимку українці обирають Карпати.
«Як і до війни, взимку найпопулярнішими в Україні залишаються Карпати. За кордоном зараз сезон Єгипту, а також популярними є Об’єднані Арабські Емірати», — сказав Рудич.
За його словами, ціни на відпочинок відчутно змінилися через те, що українці змушені летіти з аеропортів сусідніх країн – Польщі, Румунії, Молдови, що суттєво впливає на вартість.
Володимир Царук, директор Центру розвитку туризму, розповів, що серед екзотичних напрямків взимку популярні Занзібар та Об’єднані Арабські Емірати.
«В Україні на новорічно-різдвяний період найпопулярнішими напрямками залишаються Карпати (Буковель, Закарпаття), а також Львів та область. Для коротких вікендів у Закарпатті економ-варіант коштує 5–7 тисяч гривень на особу без доїзду. У пікові дати (до 31 грудня або з 2 по 4 січня) вартість зростає до 10–15 тисяч гривень за три дні. Закордоном найчастіше обирають Польщу (Закопане, Краків), Єгипет і екскурсійні автобусні тури до Європи – наприклад, Прага-Відень чи на термальні курорти Угорщини. Серед екзотичних напрямків популярні Занзібар та Об’єднані Арабські Емірати», — зауважив Царук.
В Україні ціни на відпочинок змінилися незначно, оскільки відсутній в’їзний туризм, а війна також впливає на попит. У пікові дати курорти на кшталт Трускавця чи Закарпаття залишаються заповненими.
«Але ціни там значно знизилися. Якщо порівнювати з 2021 роком, довоєнним часом, то зараз у пікові дати ціни суттєво впали. Тобто, у хороших готелях вони зменшилися приблизно на 20–30%. У непікові дати багато готелів, які, скажімо, не мають статусу п’ятизіркових, але є якісними, також знижують ціни. І це попри додаткові витрати на генератори, які більшість готелів змушені покривати», — додав Царук.
За кордоном вартість турів зросла через ускладнену логістику. Українці частіше обирають економ-варіанти, зокрема 4-зіркові готелі в Єгипті, які раніше програвали 5-зірковим.
За словами експерта, вартість відпочинку в Єгипті, за умови, що не враховувати новорічний період, взимку починається від 450 доларів на людину. Ціна за тур у готелях 5 зірок на 7 ночей коливається в межах 800–900 доларів, з урахуванням авіаперельоту та харчування.
Занзібар обійдеться дорожче: відпочинок у готелях рівня 3–4 зірки стартує від 1200 доларів на одну особу. Якщо обирати тривалість туру 10 ночей, вартість становитиме близько 2000 доларів.
«Відпочинок в Об’єднаних Арабських Еміратах на 7 днів коштує близько 1100–1400 доларів. До цієї суми входить переліт, проживання та сніданки у готелях 4 зірки», — додав Царук.
Генеральний директор мережі «Поїхали з нами» Олег Кулик зауважив, що українці взимку обирають Єгипет, бо це найдешевший напрямок.
Середній тур у Єгипет коштує від 1000 до 2000 доларів за двох, тобто 500–1000 доларів на людину. У новорічно-різдвяний період ціни традиційно зростають, тоді як у грудні до свят вартість нижча.
Для любителів автобусних турів популярними залишаються екскурсійні маршрути до Європи.
Щодо статистики, то близько 80% українців обирають Єгипет, 10% припадає на автобусні тури, а ще 10% — на дорожчі напрямки, такі як Об’єднані Арабські Емірати, Занзібар, Іспанія, Домінікана, Шрі-Ланка, Таїланд, В’єтнам або Мальдіви.
«З кожним роком ціни на всі туристичні напрямки поступово зростають. Це нормально, так було завжди — на 5%, 10%, 15%. Причиною є інфляція чи девальвація, валюта. Іноді трапляються значні коливання, наприклад, на новорічні свята, коли попит дуже високий, а готелі переповнені — тоді ціни можуть суттєво зрости. Однак у звичайні дати таке трапляється вкрай рідко», — підсумував Кулик.