У Дніпрі відкрився кабінет безбар’єрного доступу для жінок, постраждалих від гендерно-зумовленого насильства та маломобільних жінок

Гендерно зумовлене насильство вважається одним із найпоширеніших порушень прав людини. В Україні випадки гендерно зумовленого насильства, насильства з боку інтимного партнера, домашнього і сексуального насильства є дуже поширеними.

 

За даними ООН 115000 скарг і повідомлень про домашнє насильство було зафіксовано Національною поліцією у 2018 році, у 2019 році їх кількість зросла майже на чверть, а у 2020 році – на 50%. Майже 80% із них було подано жінками.
Загальна кількість випадків такого насильства зростає, а ситуація додатково ускладнюється в наслідок повномасштабного вторгнення в Україну з боку РФ, коли понад 15% населення України були змушені залишити власні домівки та шукати прихисток в інших регіонах або за кордоном, та не мають необхідного захисту. Окремою важкою темою є ситуація на окупованих та деокупованих територіях, де факти сексуального насильства фіксуються кожного дня, і мова йде про десятки і сотні випадків.

 

Для українок, які постраждали від сексуального насильства, а також для жінок з інвалідністю та моломобільних жінок в шести областях України починають функціонувати 20 гінекологічних кабінетів безбар’єрного доступу.
Нещодавно такий кабінет почав працювати на базі міської клінічної лікарні №9 міста Дніпро.
Про це «Днепру вечернему» розповіла Ольга Шулік — голова НУО «Спільна користь».

 

 

 
-Питання дуже актуальне, адже до Дніпра з окупованих і деокупованих територій, з районів ведення бойових дій приїхала величезна кількість жінок. Багато з них потребують медичної та психологічної допомоги. До гінекологічного кабінету, який є доступним в тому числі для жінок з інвалідністю, можуть звертатися як жінки ВПО, так і місцеві жительки. Важливо, що такі звернення є конфідіційними і не передбачають обов’язкового звернення до правоохоронних органів. Подальші дії – це виключно рішення постраждалої особи. Працює кабінет цілодобово -24/7. Кабінет також забезпечений медикаментами для профілактики поширення хвороб, що передаються статевим шляхом. Взагалі таких кабінетів на Дніпропетровщині буде чотири. До кінця 2022 року вони відкриються також у Кривому Розі, Павлограді та Кам’янському, — зазначила Ольга.
Офіційне відкриття кабінету безбар’єрного доступу у Дніпрі на базі міської клінічної лікарні №9 відбулося 22 грудня. Кабінет обладнаний Міжнародним Благодійним Фондом «Український Жіночий Фонд» за підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення / UNFPA та Міністерства закордонних справ Данії.
На заході були присутні: представниця Національної асамблеї людей з інвалідністю Ольга Волкова, представниця міського департаменту охорони здоров’я Тетяна Мартиненко, представник Фонду народонаселення ООН Артем Заруба.
З відкриттям Кабінетів стартувала широка інформаційна кампанія на рівні пілотних областей та районів, яку протягом січня – березня 2023 р. у Дніпропетровській області впроваджуватиме НУО «Спільна користь», регіональний партнер Українського Жіночого Фонду, аби якомога більше мешканок/ців області та громад дізнались про кабінети та за потреби скористались послугами, які там надаються.
Гінекологічній кабінет безбар’єрного доступу для жінок працює за адресую: Дніпро, пр. Мануйлівський, 29.

 

Новости Украины