У Києві проведуть лекцію про коректну комунікацію з ветеранами та людьми з інвалідністю

У Києві проведуть лекцію про коректну комунікацію з ветеранами та людьми з інвалідністю — фото: gettyimages.com/Tom Werner

У п’ятницю, 17 січня, у Києві пройде відкрита соціальна лекція-презентація «Важлива розмова про емпатію та взаєморозуміння». Захід присвячений коректній комунікації з ветеранами, людьми з інвалідністю та людьми з повною або частковою втратою зору. Подія відбудеться о 15:30 у книгарні КнигоЛенд за адресою вул. Жилянська, 5/60.

Як розповіли PRO-kyiv.in.ua організатори, лекція має на меті допомогти киянам і гостям міста краще зрозуміти, як правильно спілкуватися з людьми, які мають бойовий досвід або живуть з інвалідністю. Йдеться не про теоретичні поради, а про практичні знання та живу розмову, засновану на особистому досвіді. Організаторами події стали український парфумерний бренд AMOURSKY та мережа книгарень КнигоЛенд.

Лектором виступить Влад «Самурай» Єщенко — військовий сапер та ветеран війни. Він говоритиме про теми, з якими стикається щодня сам і які добре знайомі багатьом ветеранам та людям з інвалідністю. Формат заходу передбачає відвертий діалог без складних термінів, моралізаторства чи нав’язування готових рішень.

Про що говоритимуть під час зустрічі

Основна тема лекції — коректна та поважна комунікація з ветеранами, людьми з інвалідністю, а також з тими, хто має повну або часткову втрату зору. Під час зустрічі учасникам пояснять, як спілкуватися без страху, жалю та незручності, як не зводити людину до її діагнозу чи статусу, а бачити передусім особистість.

У розмові йтиметься про те, як пропонувати допомогу так, щоб не принижувати, як підтримувати людину поруч, не порушуючи її кордонів, і як уникати типових помилок у спілкуванні. Окрему увагу приділять питанням щоденної взаємодії у громадських місцях, на роботі, у побуті та під час неформального спілкування.

За даними Міністерства у справах ветеранів, станом на липень 2025 року в Україні налічувалося близько 1,56 мільйона ветеранів, і ця цифра постійно зростає. Багато з них повертаються до цивільного життя з пораненнями, втратою зору, слуху або кінцівок. Водночас проблемою часто стають не лише фізичні обмеження, а й бар’єри у спілкуванні з боку суспільства.

Організатори наголошують, що страх сказати щось не так, незручність або уникання контакту лише посилюють відчуження. Саме тому лекція покликана дати людям прості та зрозумілі інструменти для побудови нормального, людяного діалогу.

Чому ця подія важлива для містян

Директор мережі КнигоЛенд Ігор Зарудко зазначає, що лекція не про жалість, а про повагу і гідність. За його словами, в умовах війни тисячі людей пройшли через надзвичайно складний досвід, і тепер суспільство має навчитися бути поруч з ними без мовчання та відстороненості.

Особливість цієї зустрічі полягає в тому, що лектор сам має бойовий досвід і знає, як це — бути «по той бік розмови». Це дозволяє говорити про складні речі просто, без узагальнень і шаблонів, зосереджуючись на реальних життєвих ситуаціях.

Благодійна мета заходу

Лекція має благодійний характер. Усі зібрані під час події кошти будуть спрямовані на співфінансування реабілітаційного табору для ветеранів, які втратили зір унаслідок бойових дій.

Організатором реабілітаційного табору є громадська спілка «Сучасний погляд», а збір коштів здійснює благодійна організація «Побачимо Перемогу». Таким чином, участь у заході — це не лише можливість отримати корисні знання, а й реальний внесок у підтримку ветеранів.

Організатори підкреслюють, що подія спрямована на формування спільноти, у якій прийнято говорити відкрито, ставити запитання, не боятися помилок і вчитися взаємодіяти правильно.

Реєстрація на захід є обов’язковою, кількість місць обмежена.

Дата: 17 січня;
Час: 15:30;
Місце: КнигоЛенд, Київ, вул. Жилянська, 5/60.

Зареєструватися можна за посиланням.

Джерело

Новости Украины