Фото: Апостроф | Українці вирішили, чим хочуть замінити радянський герб на щиті «Батьківщини-Матері»
За два тижні в опитуванні щодо подальшої долі монумента взяло участь понад 778 тисяч українців.
Українці хочуть бачити на щиті столичного монумента «Батьківщина-Мати» тризуб замість герба СРСР. Про це свідчать результати опитування, яке завершилося в додатку «Дія» сьогодні, 21 липня.
За даними опитування, 85% опитаних (а це 780 тис. людей) хочуть замінити символіку СРСР на державний герб України тризуб. За варіант просто демонтувати радянський комуністичний символ проголосували 9% опитаних. Ще 6% нічого не хочуть у зовнішньому вигляді монумента.
Голова Мінкульту Олександр Ткаченко особливо наголосив, що про повний демонтаж «Батьківщини-Матері» не йдеться. Це дуже затратно фінансово, складно здійснити технічно і «не вчасно».
«Продовжуємо працювати над трансформацією монумента — його переосмисленням та технічними змінами», — резюмував міністр культури України.
Нагадаємо, 7 липня Міністерство культури та інформаційної політики запустило опитування про долю київського монумента «Батьківщина-Мати». Зокрема, треба було вирішити, що робити зі щитом статуї, де досі зображено символ тоталітарної епохи — герб СРСР.
«Ми одягали її в маковий вінок, кілька разів підсвічували кольорами українського прапора. Але є одне «але», — сказав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.
За його словами, технічний процес звільнення «Батьківщини-Матері» від радянських пережитків — процес досить непростий щодо безпеки. Важливо це зробити так, щоб через зміну навантаження пам’ятник не пошкодився. Для цього мають залучити фахівців: інженерів та архітекторів.
Раніше Інститут національної пам’яті заявив про те, що на декомунізацію «Батьківщини-Матері» та мосту Патона знадобиться близько року. Тоді установа навіть знайшла меценатів, які допоможуть демонтувати герб СРСР із щита монумента.
Також наприкінці травня у додатку «Дія» провели опитування, щоб дізнатися навіщо українцям зброю. Чиновники хотіли зрозуміти, з якою метою громадяни використовували б зброю, якби мали право ним володіти.
Опитування відбувалося протягом тижня. Взяти в ньому участь та висловити свою думку могли лише повнолітні українці.