Таблетки метеоспазмілу належать до препаратів, застосування яких показано для забезпечення дієвого лікування симптомів, викликаних функціональним розладом кишечника, які супроводжуються яскраво вираженим метеоризмом. Лікарською формою метеоспазмілу є капсули з густою білуватою суспензією, капсули є непрозорими, м’якими на дотик та продовгуватими і мають блідо-жовте забарвлення. Ефективність препарату побудована на дії цитрату альверину, вміст якого в капсулах складає 60 мг та симетикону об’ємом в 300 мг, крім того, в капсулах метеоспазмілу, за інформацією сайту https://meteospasmyl.ua/, міститься певний об’єм желатину, гліцерину та діоксиду титану – харчової добавки Е171.
Фармакокінетичні властивості метеоспазмілу
Діюча речовина альверин, яка міститься в капсулах метеоспазмілу, належить до міотропних спазмолітиків, в той час, як симетикон є фізіологічно інертною речовиною, що не відзначається фармакологічною активністю та призначена для порушення поверхневого натягу бульбашок з повітрям задля їх об’єднання та зменшення проявів метеоризму.
Після прийому препарату адсорбція симетикону не відбувається і він виводиться шляхом проходження травним трактом без зміни вигляду та консистенції. Натомість інша діюча речовина – альверин має здатність до повного всмоктування всередині травного тракту, внаслідок чого він стає фармакологічно активним метаболітом та неактивним метаболітом, який виводиться з організму завдяки ниркам.
Максимальна концентрація активно діючих речовин після прийому капсул метеоспазмілу спостерігається у плазмі крові через одну-півтора години. У випадку кишкової непрохідності або обструктивних захворювань шлунково-кишкового та травного тракту прийом препарату протипоказано (заборона також стосується пацієнтів, які мають підвищену чутливість до діючої речовини – альверину чи інших компонентів, які входять до складу капсул, вагітних жінок, матерів, які здійснюють вигодовування малюків грудним молоком та дітей).
Як відбувається дія метеоспазмілу
Завдяки присутності в складі метеспазмілу діючої речовини – цитрату альверину пероральний прийом препарату забезпечує:
- дієвий вплив на перистальтику стінок кишечника та показники його вісцеральної чутливості;
- блокування кальцієвих каналів в клітинах, що містяться в гладких м’язах, внаслідок чого усуваються випадки виникнення м’язових спазмів;
- блокування передачі імпульсів аферентними нервовими волокнами, які взаємодіють з серотоніновими рецепторами, внаслідок чого болі в області шлунково-кишкового тракту зменшуються.
Використаний у складі метеоспазмілу симетикон є своєрідним піногасником, який нормалізує процеси всмоктування пухирців газу слизовою оболонкою кишечника та полегшує процес його виведення задля зменшення внутрішньопросвітного тиску. Крім того, поєднання активно діючих речовин, присутніх в капсулах метеоспазмілу, сприяє усуненню здуття та метеоризму, знімає больові відчуття та спазми в ШКТ та відзначається позитивним впливом на якість життя пацієнтів, що мають проблеми з функціонуванням кишечника.