В Енергодарі сильне задимлення через пил із золовідвалів ТЕС

В Энергодаре сильное задымление из-за пыли из золоотвалов ТЭС

Окупанти в Енергодарі продовжують знущатися над городянами, регулярно створюючи своїми діями загрозу для екологічної та радіаційної безпеки.

Уже протягом місяця мешканці міста регулярно спостерігають значне задимлення на вулицях (особливо першого мікрорайону), спричинене роздмухуванням пилу із золовідвалів Запорізької ТЕС, повідомляє міський голова Енергодара Дмитро Орлов.

Золовідвали — це місця складування золи та шлаку, що утворюється в процесі роботи теплової електростанції під час спалювання твердих палив.

Ці відходи мають високу концентрацію отруйних речовин. Під час висихання утворюють пил, який здатен переміщатися на значні відстані. Для безпечного утримання золовідвалів необхідно регулярно поливати пил водою, як це робили працівники підприємства до окупації.

На сьогодні ми бачимо, що через недолуге "управління" окупантів, регулярні обстріли та відсутність належного утримання золовідвалів утворюються великі хмари пилу, які розносяться вітром по місту.

Але ця ситуація спричинена не лише погодними умовами. Останнім часом рашисти вигадали собі ще й нову розвагу: щойно вітер посилюється, вони влаштовують автомобільні перегони просто по золовідвалу, тим самим значно посилюючи підйом пилу в атмосферу.

Не зрозуміло тільки, навіщо цілеспрямовано створювати таку небезпечну ситуацію на території окупованого міста. Найімовірнішою причиною залишається надзвичайна криворукість загарбників і невміння забезпечити належну роботу захоплених підприємств.

Утім, знаючи рівень "креативності" окупантів, можна цілком припустити, що в такий спосіб вони планують чергові переміщення своєї техніки, або ж інші злочини, сховавшись від пильного ока містян у густих хмарах пилу.

Так чи інакше, але російські окупанти продовжують чинити численні воєнні злочини на окупованій території, створюючи небезпечні умови для життя громадян.

Джерело

Новости Украины