Колишнього начальника Державної виконавчої служби затримали після отримання двох хабарів розміром 30 000 гривень та 8 000 доларів. За скоєне йому загрожує до дев’яти років ув'язнення з конфіскацією майна.
Слідчі Ізмаїльського районного відділу поліції спільно зі співробітниками Управління Служби безпеки України в Одеській області встановили, що місцевий житель, який свого часу обіймав посаду начальника Державної виконавчої служби в Ізмаїльському районі, а нині надає приватні послуги з юриспруденції, займається незаконними схемами, пов’язаними з колишньою діяльністю та переправленням осіб через державний кордон України.
— Ділок пообіцяв одному чоловіку за 30 тисяч гривень винагороди вплинути на колишніх колег, щоб ті закрили виконавче провадження, розпочате щодо нього. Ще одному молодику він пообіцяв допомогти виїхати за кордон через офіційний пункт пропуску, посилаючись на з’язки в Державній прикордонній службі. Ця послуга була оцінена ним у 8000 доларів, — зазначив начальник слідчого відділу Ізмаїльського районного відділу поліції Анатолій Маршавка.
Правоохоронці задокументували отримання правопорушником обох «гонорарів», після чого вилучили кошти та затримали його в процесуальному порядку.
На підставі зібраних доказів слідчі повідомили фігуранту про підозру в одержанні неправомірної вигоди для себе за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функції держави, та в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України, сприянні організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України порадами, вказівками, вчиненому з корисливих мотивів.
Максимальне покарання за ці злочини — до дев'яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Правоохоронці перевіряють причетність чоловіка до аналогічних злочинів та встановлюють інших осіб, які могли бути задіяні до цих схем.
Слідство триває. Процесуальне керівництво у провадженнях, розпочатих за ч. 2 ст. 369-2 та ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України, здійснює Ізмаїльська окружна прокуратура.
Зазначимо, що фігурант вже скоював аналогічні злочини, а також несанкціоновані дії з інформацією з обмеженим доступом, яка обробляється в електронно-обчислювальних машинах. Дві справи відносно нього знаходяться в суді з минулого року.