В Мережі згадали дивний фонтан, який стояв на місці пам’ятника Полю

На початку 1950-х у сквері напроти дому по проспекту Яворницького (тоді Карла Маркса) з’явився фонтан у стилі «сталинського ампіру» «Три грації». Він став центральним елементом скверу, який від Проспекту відділяла невеличка загорожа.

Зараз фонтан не існує, на його місці стоїть пам’ятник Олександру Полю. Проте пам’ять про нього зберіглась на світлинах. Одну з них датовану 1952 роком з архіву Олександра Волока опублікували у Фейсбук групі «История в фотографиях. Екатеринослав-Днепропетровск».

Ідея фонтану була запозичена з італійських скульптур, але на відміну від фривольних середземноморських нарядів красунь, радянських жінок одягли у спортивні костюми.


До речі у Дніпрі було створено декілька фонтанів зі скульптурними групами на тему «Трьох грацій» — у парку Шевченко та у внутрішньому дворі хіміко-технологічного університету. В останньому вони буцімто збереглись і досить близькі до італійського оригіналу.

А фонтан на проспекті Яворницького простояв до 1970-х, коли його замінили на більш простий. А вже у 2002-му на цьому місці встановили пам’ятник Олександру Полю.

Новости Украины