В обласній раді відбулася нарада з головами районних рад та сільськими, селищними, міськими головами області

На порядку денному – спільні проблемні питання, які турбують органи місцевого самоврядування, та які стосуються жителів області, з урахуванням особливостей воєнного стану.

Відкрила нараду, яка відбулася у форматі онлайн конференції,  й привітала колег перший заступник голови обласної ради Людмила Любім. Вона акцентувала, що наразі єдність та комунікація між самоврядуванцями області є вкрай важливою:

-Запорізька обласна рада була, є і буде надійним партнером в системі органів місцевого самоврядування області. Дякую за те, що ви так само залишаєтесь вірними своїм громадам, принципам демократії та законам України! , — наголосила Людмила Любім.

Начальник  управління юридичного забезпечення діяльності ради  Єгор Мороз надав інформацію про особливості постанови на облік пошкодженого або знищеного нерухомого майна внаслідок бойових дій. Він роз’яснив норми чинного законодавства, зокрема Постанову Кабінету Міністрів України № 380 та навів приклади з досвіду обласної ради щодо такої роботи.

З територій надійшло багато питань щодо порядку оформлення ІD-картки, закордонного паспорта та можливостей оформлення документів  для жителів тимчасово окупованих територій регіону. На всі проблемні питання надав відповідь начальник управління Державної міграційної служби України у Запорізькій області  Олександр Харіна. За його інформацією, наразі в області працюють  9 підрозділів Служби, з них 6 у місті Запоріжжя, а оформити паспорт громадянина України, закордонний біометричний паспорт можна особисто в будь-якому з них.  Щоправда, Олександр Харіна звернув увагу на тому, що термін виготовлення документів може затягнутися через ускладнення з виробництвом та  доставкою документів. Він також звернув увагу представників громад на територіях області, що паспорти громадян, заяви на які були подані до 24 лютого та не були направлені до територіальних підрозділів через бойові дії, можна забрати у працюючих підрозділах. Довідкову інформацію можна також отримати у кол-центрі ДМС України.

Учасники наради також обговорили важливі питання щодо особливостей  трудового законодавства  в умовах воєнного стану. Про особливості організації трудових відносин на державній службі та в органах місцевого самоврядування доповіла начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Дніпропетровській та Запорізькій областях Людмила Трушина.

Крім того, присутні  обговорили особливості здійснення повноважень органів місцевого самоврядування в умовах воєнного стану, обмінялися власною точкою зору.

На звершення голова Василівської районної ради Олена Здор виступила як  представник координаційного штабу з питань територіальної оборони УАРОР по Запорізькій області й запросила колег – керівників органів місцевого самоврядування регіону до співпраці у напрямку залучення цільової фінансової підтримки територіальних громад.

Відділ комунікацій Запорізької обласної ради

 

Источник