В Одесі стало відомо, які рішення будуть приймати після Перемоги

Відбулось засідання Історико-топонімічної комісії при Виконавчому комітеті Одеської міської ради.
На засіданні, серед іншого, було розглянуто низку технічних питань, правил та принципів, покликаних регламентувати розгляд та прийняття рішень щодо вшанування пам’яті загиблих військовослужбовців.

Першим на засіданні було розглянуто звернення про перейменування вулиць міста Одеси на честь загиблих захисників України. Комісією було прийняте важливе рішення: до закінчення війни перейменовувати вулиці, провулки та інші топонімічні об’єкти міста Одеси тільки на честь загиблих воїнів, які отримали за період з лютого 2014 року звання «Герой України» або повних кавалерів орденів «Богдана Хмельницького», «За мужність» та ордену «Княгині Ольги» для жінок.

Рішення про перейменування вулиць міста Одеси на честь загиблих військових, які не мають зазначених нагород, а також на честь місцевих військових підрозділів будуть прийматися після Перемоги.

Це питання відпрацьовано разом з представниками територіального відділу Міністерства у справах ветеранів, військовим керівництвом та ветеранськими організаціями міста. Такий підхід надасть можливість приймати максимально виважені рішення.

Крім того, перед усім будуть розглядатися питання перейменування місцевих топонімів на честь героїв, чиї біографії пов’язані з Одесою (народився, навчався або працював/жив у місті не менш ніж 5 років). Таким чином, пріоритетними при визначенні вулиць/провулків для перейменування будуть вважатися ті, що були тим або іншим чином пов’язані із загиблими героями.

Історико-топонімічна комісія буде підтримувати постійний робочий контакт з відповідними органами або керівниками військових формувань, які можуть надавати всі необхідні біографічні дані про загиблих воїнів.

Під час розгляду звернень громадян щодо перейменування вулиць міста перевага буде надаватися колективним зверненням, підписаним багатьма особами з детальним обґрунтуванням, чому саме зазначений топонімічний об’єкт пропонується до перейменування.

Однією з особливостей топоніміки Одеси є те, що назви на честь визначних осіб української історії і культури (наприклад, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Грушевського тощо) раніше надавалися переважно вулицям, розташованим далеко від центру міста.

У зв’язку з цим члени Комісії приділили увагу обговоренню питання можливості перенесення деяких таких назв з вулиць, віддалених від центру, на вулиці центральної частини Одеси.

Водночас присвоєння центральній частині міста Одеси статусу культурної спадщини ЮНЕСКО передбачає повернення вулицям центру їх перших історичних назв або збереження вже існуючих.

Враховуючи ці аспекти, Комісія не визначила у цьому питанні загального алгоритму дій і погодилася вважати доцільним підходити індивідуально до кожного конкретного переносу назви.

Як пише сайт мерії, окремий блок питань був присвячений обговоренню пропозицій щодо нових назв для вулиць, які потребують перейменування. Ці пропозиції незабаром будуть винесені на громадське обговорення, детальна інформація про що з’явиться на інформаційних ресурсах Одеської міської ради.

У засіданні брала участь ігуменя Одеського Свято-Архангело-Михайлівського жіночого монастиря, матушка Серафима.

Джерело

Новости Украины