8 листопада в Одесі напередодні дня пам’яті преподобного Нестора Літописця, Свято-Іллінському чоловічому монастирi було звершено полієлейне богослужіння.Про це йдеться у повідомленні на сторінці обителі у соціальній мережі Фейсбук.
Духівництво та віруючі, під час Богослужіння молилися за мир в Україні, за українське військо, за збереження Одеси від ракетних атак ворога.
Як відомо, храми та монастирі Одеської єпархії УПЦ неодноразово страждали від наслідків ракетних обстрілів Одеси.
Вірним УПЦ в Одесі нагадали, що Преподобний Нестор Літописець народився в 50-х роках ХI століття в Києві. Юнаком він прийшов до преподобного Феодосія († 1074, пам’ять 3 травня) і став послушником. Постриг Преподобного Нестора наступник преподобного Феодосія, ігумен Стефан. При ньому ж він був висвячений на ієродиякона.
Преподобний Нестор глибоко цінував істинне знання, поєднане зі смиренням і покаянням. «Велика буває користь від вчення книжкового, — говорив він, — книжки карають і вчать нас шляху до покаяння, бо від книжкових слів знаходимо мудрість і стриманість.
У монастирі преподобний Нестор ніс послух літописця. У 80-х роках він написав «Читання про житіє і погублення блаженних страстотерпців Бориса і Гліба» у зв’язку з перенесенням їхніх святих мощей до Вишгорода 1072 року (пам’ять 2 травня). У 80-х роках преподобний Нестор уклав житіє преподобного Феодосія Печерського, а 1091 року, напередодні престольного свята Печерської обителі, ігумен Іоанн доручив йому викопати із землі для перенесення до храму святі мощі преподобного Феодосія (пам’ять обрітення 14 серпня). Головним подвигом життя преподобного Нестора було складання до 1112—1113 років «Повісті минулих літ». Преподобний Нестор помер близько 1114 року, заповівши печерським ченцям-літописцям продовження своєї великої праці. Преподобний Нестор похований у Ближніх печерах преподобного Антонія Печерського.
Пам’ять його Православна Церква вшановує також разом із Собором отців, що в Ближніх печерах спочивають, 28 вересня і в 2-гу Неділю Великого посту, коли святкується Собор усіх Києво-Печерських отців.