Війна практично нічого не змінила в системі роботи Мелітопольського газового господарства. З новинок — радянські черги тільки збільшилися, а бариші газовики гребуть уже рублями.
Не так давно в Мелітополі та Мелітопольському районі по домівках і квартирах стали ходити співробітники газового господарства з технічною перевіркою. Під благим виглядом не допустити витоку газу контролери і техпрацівники так званого МУП "Мелітопольгаз" заробляють колосальні суми і змушують людей вистоювати в довгих чергах. А все тому, що система обслуговування працює вкрай совковими методами.
— Перед будинком у нас редуктор. Прийшли газівники. Ні здрастуйте вам, ні до побачення, а відразу полізли в коробку. Чимось помазали, сказали нібито у нас витік газу, тому потрібно знімати редуктор і нести на повірку. В іншому разі, просто буде відрізано газопостачання. Але виявилося, що повірка — це 7 кіл пекла. Спочатку потрібно було відстояти чергу на сонці кілька годин на абонвідділку по пр-т. 50-річчя Перемоги, 17. Там видали документ, і ми з ним і редуктором у руках поїхали на вул. Чкалова. Система спілкування в цій структурі вражає. Нас нікуди не пустили, а вийшов охоронець і прийняв у нас редуктор, пообіцявши, що нам зателефонують після повірки, — розповідає про свої поневіряння мешканець Мелітополя.
Далі взагалі почалася комедія. З міськгазу абоненту зателефонували і сказали, що редуктор несправний і необхідно замінити деталь. Але оскільки у газового господарства її немає, то мелітопольцю довелося йти в магазин самостійно і везти їм знову на вул. Чкалова цю деталь. З пошуком потрібного магазину, "де є все", газівники, ясна річ, допомогли. Не виключено, що з продавцями в цій конторі в змові. Загалом повірка обійшлася абоненту в 700 рублів і багато витраченого часу в чергах, поїздках у маршрутках.
Наразі повірка газової плити в окупованому Мелітополі коштує 261, 18 руб., котла — 298,47 руб.
— І це додатково до всіх інших платежів. Але ж у нас ніхто нічого рік не перевіряє. Головне зібрати з людей додатково гроші. Міськгаз займався таким до війни і під час війни, — нарікають мелітопольці.
Щодо черг, то це окрема тема. У компанії "Мелітопольгаз" вони були і до війни. А з приходом окупантів зросли в геометричній прогресії. В окупованому Мелітополі черги за всім: за гуманітаркою, допомогою, пенсіями, паспортами. Список можна перераховувати нескінченно.