Тотальне стеження — так можна охарактеризувати життя в окупованому Мелітополі сьогодні. За мелітопольцями рашисти стежать у соціальних мережах, на вулиці, прослуховують телефони. А віднедавна спостереження ведуть із дронів.
— Над Мелітополем постійно чергують дрони для відеоспостереження. Під контролем усі "підозрілі" скупчення людей і автівок, де інколи можливі розбірки, на кшталт кадирівців із росіянами. Вони взаємно одне одного не сприймають. І досить часто в місті виникають конфлікти, які нерідко супроводжуються перестрілками. У таких випадках виїжджає поліція для перевірок.
Потенційно під "прицілом" цих дронів кожен мешканцець Мелітополя. За кожным спостерігають. Мелітополь перетворився на поліцейську зону, — пишуть читачі РІА-Південь до редакції.
Однак не дронами єдині. Уздовж усіх центральних і другорядних проїжджих частин у місті встановлюються металеві огорожі. Робиться це для того, щоб люди пересувалися тільки під наглядом відеокамер. Природно, як ми вже повідомляли, на цих огорожах представники окупаційної влади через підрядників "миють" бюджетні гроші.
Періодично в ці огорожі в'їжджають російські вояки, які не дотримуються ПДР і перевищують швидкісний режим.
Крім того, спецслужби рф практикують прослуховування телефонів. Найчастіше автомобілі з прослуховуванням встановлюють у районі центрального парку, міських ринків.
— Стали помічати, що у нас на вулиці періодично з'являється біла машина. Може просто стояти по півдня. Тоді я своїм дітям просто пишу і попереджаю, щоб вони мені не телефонували. Як правило, зв'язок у нас поганий. Але, коли стоїть ця машина, все дуже добре чути, — каже мешканка Мелітополя.
У Держспецзв'язку України радять абонентам, які спілкуються телефоном в окупації, говорити лише про буденні нейтральні речі та уникати тих, що можуть нашкодити. Не можна обговорювати місця дислокації чи руху військ загарбника.
Краще взагалі мінімізувати розмови з використанням мобільного зв'язку та користуватися месенджерами з наскрізним шифруванням даних.
Для виходу в Інтернет слід завжди використовувати VPN-сервіси. Вони знижують ризик передачі інформації ворогу, а також дають можливість обійти блокування інформаційних ресурсів.
Раніше ми повідомляли про те, що в Мелітополі та на інших окупованих територіях школярів планують залучити до збору дронів на уроках праці.
— Зокрема, кожен регіон Росії за планом Кремля отримає близько 301 млн рублів на закупівлю обладнання для уроків з розроблення, виробництва та експлуатації FPV. При цьому авіамоделювання незабаром стане частиною загальноосвітньої програми, а сьогоднішні школярі в майбутньому зможуть стати конструкторами, пілотами і техніками БПЛА, які використовуються у війні проти України, — повідомляє Центру національного спротиву.
Кремлівська авторитарна система не гребує використовувати працю дітей для продовження цієї війни. Путін подібно Сталіну намагається за допомогою пропаганди перетворити свою авантюру на чергову "велику вітчизняну війну". З такою метою активуються всілякі ресурси імперії, поневолені національні спільноти, заарештовані, а тепер ще й трудові табори із залученням школярів.