В окупованому Мелітополі РФ намагається змінити етнічний склад населення — Маляр

В оккупированном Мелитополе РФ пытается изменить этнический состав населения - Маляр

Росія намагається вплинути на зміну етнічного складу населення тимчасово окупованої території України.

Від початку окупації рашистами Мелітополь змінився до невпізнання. За рік в окупації Мелітополь перетворився з колись процвітаючого європейського містечка на глушину. Прекрасне квітуче місто спотворюють заїжджі "гастролери" бурятсько-чеченської національності. Зараз у Мелітополь масово заполонили понаїхали "з усяких Самар, Таганрогів, Челябінсків і Єкатеринбургів". Орки завозять своїх "співвітчизників" у Мелітополь пачками.

— Тьма-тьмуща кавказців, середньоазіатів і осіб бурятської зовнішності, табори циган на кожному кроці. Не знаємо як ви, але ми не впізнаємо наш рідний Мелітополь. Центром якщо ходити — таке відчуття, що там взагалі жодного мелітопольця немає. Незнайомі люди, чужі обличчя, немісцевий говір, неповага до Мелітополя, який уся ця інтервенщина вже вважає "своєю домівкою",- пишуть мелітопольці.

Про цю тенденцію у своєму Telegram повідомляє заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

— З цією метою урядом РФ ініційовано масштабне переселення з віддалених регіонів Росії значної кількості осіб різних національностей, переважно малозабезпечених верств населення, — пише Маляр.

Заступник міністра оборони розповідає, що переселенцям із Росії на тимчасово окупованій території України всіляко сприяють місцеві російські окупаційні адміністрації, які забезпечують негайне розміщення сімей прибулих, працевлаштування, надання доступних (пільгових) кредитів на придбання житла, розвиток бізнесу тощо.

У випадку окупованого Мелітополя примусові виселення не так впадають у вічі, бо значна частина мешканців виїхала на підконтрольну Україні територію, щоб не жити під гнітом окупантів. Тож "роботи" з депортації в рашистів поменшало, проте зраджувати своїм звичкам загарбники не збираються, тож нині до Мелітополя масово завозять або приїжджають самі "гості" з РФ, Криму та інших окупованих областей. Мешканці Мелітополя відчувають справжній шок від того, як багато в місті стало "чужинців".

Водночас місцевих мешканців тимчасово окупованого Мелітополя, особливо тих, які підозрюються в дотриманні проукраїнських позицій, російські окупанти під різними приводами продовжують "депортувати". На думку Маляр, у такий спосіб противник прагне знищити українську державність і національну самоідентичність суспільства на тимчасово окупованих українських територіях.

Джерело

Новости Украины