Кабінет міністрів України підтримав законопроєкт, який запроваджує, що з наступного 2024 року скасовується заочна форма навчання.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Він пояснив, що вищу освіту оптимізують та наближають до європейських стандартів. Тепер студенти самі вибиратимуть, скільки вчитися, які саме предмети цікаві й навіть зможуть змінювати спеціальність після 1–2 років навчання.
Документ пропонує дозволити здобувачам вищої освіти:
Регулювати термін навчання
- Студенти за контрактом можуть регулювати термін навчання. Наприклад, пришвидшити навчання й завершити бакалаврат за 3 роки замість чотирьох. Чи навпаки — отримати ступінь за 6 років. Це допоможе формувати зручний графік, якщо студент працює чи хоче приділити більше уваги певним предметам.
Обирати спеціальність під час навчання
Вибір спеціальності можливий після першого чи другого курсу. У 17 років суперскладно вибрати професію на все життя, а тепер з’являється більше часу та можливостей, щоб визначитися. Можна вступити на певну галузь, 1—2 роки вивчати загальні предмети, а далі — вибрати конкретну спеціальність, яка до душі.
Навчатися дистанційно
Дистанційне навчання замість заочного чи вечірнього. Заочна форма навчання — радянський рудимент освіти. Дистанційне навчання показало себе ефективніше, ніж купування дипломів та освіта «для галочки».
Менше часу на самоопрацювання
Відтепер буде визначена кількість годин на лекційних або практичних заняттях.
Обирати курси для спеціальностей
З’являється менше вибіркових курсів для регульованих спеціальностей, як от право, медицина, військова справа та збільшується свобода дій для нерегульованих, як філологія, фінанси тощо.
Слідкуйте за новинами у зручному форматі — підписуйтесь:
- Telegram
- Viber
- YouTube
Читайте також:
- В Україні наступного року скасують заочну форму навчання: уряд підтримав законопроєкт
- Радіодиктант національної єдності: коли відбудеться
- Достатньо буде довідки, щоб діти наших захисників безкоштовно харчувалися: як отримати пільгу
- Меню зі змінами: чим годують дітей у южноукраїнських навчальних закладах?
- Ще не визначився на кого піти вчитися: пропонуємо добірку закладів Миколаївщині