В Україні подорожчає автомобільне пальне: коли та як зміняться ціни на АЗС – підрахунки експертів

В Украине подорожает автомобильное топливо: когда и как изменятся цены на АЗС – подсчеты экспертов

Від 1 липня цього року в Україні повернуть повний розмір податку на додану вартість (ПДВ) на автомобільне пальне, який було зменшено з 20% до 7% після повномасштабного вторгнення РФ. Також буде відновлено скасований акциз на пальне.

За підрахунками, які оприлюднила Спілка українських підприємців (СУП), в результаті повернення повного розміру податків на автомобільне пальне літр бензину на українських АЗС може здорожчати на 12 грн, дизеля – на 8 грн, а автогазу – на 3 грн.

Експерт ринку нафтопродуктів Леонід Косянчук в коментарі Оbozrevatel прогнозує схоже здорожчання.

"Берете нинішню ціну і додавайте одразу 10-11 грн на бензин, 7-8 грн – на дизель та 3,5 грн – на газ", – озвучив свої прогнози експерт.

За його словами, бензин після 1 липня коштуватиме 56-57 грн за літр, дизпаливо здорожчає до 50-52 грн.

Станом на початок червня середня ціна літра А-95 в Україні складає 46 грн. Уже через місяць його вартість може зрости до 58 грн.

Повернення акцизу та повного ПДВ (20%) голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев пояснював тим, що зменшення цього податку до 7% сильно вдарило по доходах бюджету.

https://tsn.ua/groshi/v-ukrayini-podorozhchaye-avtomobilne-palne-koli-ta-yak-zminyatsya-cini-na-azs-pidrahunki-ekspertiv-2342152.html

Джерело

Новости Украины