В Україні пришвидшилася інфляція: Нацбанк назвав причини


В Україні пришвидшилася інфляція: Нацбанк назвав причини

Фото: depositphotos.com

В Україні пришвидшується споживча інфляція, зростання у цін у річному вимірі прискорилося до 24,4% у вересні з 23,8% у серпні. Про це йдеться в Макроекономічному й монетарному огляді НБУ (жовтень 2022 року).

Основними чинниками залишаються наслідки воєнних дій і російської окупації, а також ефекти перенесення від корекції курсу гривні, зазначають у НБУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Пришвидшення інфляції також зумовило підвищення офіційного курсу долара до гривні (на 25% у липні), а також обмежене постачання нових партій товарів, значні логістичні витрати бізнесу, вичерпання запасів і погіршення девальваційних очікувань.

«Швидше дорожчали й окремі харчові продукти на тлі зростання витрат на їх виробництво і постачання (більшість оброблених продуктів), обмежену пропозицію (м’ясні продукти), зростання вартості імпорту (рис, цитрусові, банани)», – йдеться в огляді.

Швидше зростали ціни на алкогольні напої насамперед унаслідок збільшення виробничих витрат на енергію, сировину й тару, а також пришвидшувалося подорожчання тютюнових виробів.

Натомість стримувало інфляцію розширення пропозиції вітчизняних круп і пального. Завдяки здешевшанню нафти й нормалізації логістики тривало сповільнення зростання цін на пальне. Тарифи на послуги ЖКГ майже не змінилися в річному вимірі.

  • У серпні інфляція у єврозоні встановила новий рекорд, підскочивши на 9,1% порівняно із серпнем минулого року.
  • У вересні ЄЦБ вперше у своїй історії підвищив базову ставку на 0,75 п.п. – З 0,5% до 1,25%.

Джерело