В Україні створили меню онлайн-ресторану пам’яті жертв Голодомору. Фото. Відео

Українська академія лідерства відкрила унікальний проєкт — перший у світі онлайн-ресторан пам’яті «Непораховані з 1932».

До Дня пам’яті жертв Голодомору студенти намагалися створити страви, якими рятувалися від голоду українці. Звичайно, рецепти записані з історичних джерел та розповідей людей.

У «голодному меню» такі страви: затеруха з перетертої кори дерев, паляниці з лободи, хлібці зі соломи тощо. Ціна кожної страви — врятовані людські життя.

До слова проєкт «Непораховані з 1932» був заснований у 2017 році у форматі вуличного ресторану спільно з комунікаційною агенцією Gres Todorchuk (Yaroslava Gres, Oleksandr Todorchuk, Yulia Solovey). Цей проєкт реалізували в Ізраїлі, Бельгії та Україні командою та студентами.

Непораховані, бо мільйони українців померли від Голодомору в 1932-1933 роках. Історики не можуть порахувати їх точну кількість.

За даними Інституту національної пам’яті від штучного голоду померло від 4 з половиною до 7 мільйонів осіб. Тобто, у пік смертності у червні 1933 року в Україні помирали щодоби – 34 170 осіб, тобто щогодини – 1 420 осіб, щохвилини – 24 особи. Кожні 5 секунд — 2 людини. Щоб вижити, українці їли усе: жолуді, шишки, листя, кору і траву.

Переглянути меню можна тут. На цій сторінці можна підписати петицію про внесення слова «голодомор» до англомовних словників.

Ось меню ресторану

БУРЯК — запечений буряк та молоде листя буряка

ЗАТЕРУХА — запечене тісто з борошна, кори берези та води.

ХЛІБ — тісто з перетертої кори зі жменькою висівок та листям лободи

ПАЛЯНИЧКИ — випечені подрібнені картоплинні відходи з залишками зернят, замішані на гарячій воді.

СУП «БУР’ЯН» — зварений качан кукурудзи та трава

ХЛІБЦІ — запечена кришена солома разом із просяною й гречаною половою, макухою з конопляного сім’я, товченого в ступі.

ТРАВ’ЯНИКИ — випечений хлібець з натертої трави, замішаний на гарячій воді з додаван-ням насіння льону

ТОВЧЕНИКИ — перетерта з сіллю дрібна рибка, запечена в чавунках

Фото — Українська Академія Лідерства

Источник