В Україні запустять пільгову іпотеку під 3%: оформити можна через «Дію»

В Україні запустять пільгову іпотеку під 3%: оформити можна через "Дію"

Фото: t.me/mineconomdevUA

У Мінекономіки заявили, що масову іпотеку цифровізують – оформити заявку на кредит можна буде через портал «Дія». Такі новини повідомляє прес-служба Мінекономіки у Telegram.

Так, з 1 жовтня отримати пільговий кредит під 3% на 20 років із початковим внеском у розмірі 20% для купівлі житла зможуть:

військовослужбовці, працівники сектору безпеки та оборони; медики; вчителі та педагогічні працівники; вчені.

Роботодавці цих категорій працівників матимуть змогу компенсувати їм початковий внесок та частину тіла кредиту за рахунок бюджетних програм (розмір компенсації залежить від вислуги). Пізніше програма стане доступною для всіх українців, чия житлова нерухомість не перевищує 52,5 кв. м+21 кв. м на кожного члена сім’ї, розповіли у відомстві.

— Таким чином, українці, і насамперед наші військові, правоохоронці, лікарі та вчителі, зможуть придбати квартири на пільгових умовах. Це частково вирішить проблему нестачі житла, поверне українців, які втратили свою оселю, з-за кордону та активізує галузь будівництва завдяки зростанню обсягу замовлень, – заявила перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

У рамках програми «Доступна іпотека» можна буде придбати житло до 52,5 кв. м загальної площі + 21 кв. м на кожного наступного члена сім’ї. Якщо йдеться про обласний центр, то в будинку, який перебуває в експлуатації не більше 10 років. Вартість не повинна перевищувати ціну, визначену оцінювачем або співробітником банку.

Джерело