В Україні змінилася ситуація з електроенергією: що буде з відключеннями

В Україні через похолодання погіршується ситуація в енергосистемі. Споживання зросло на початку робочого тижня та через температуру, але генерація теж зростає. «Укренерго» ухвалило рішення виміряти реальне споживання (електричне навантаження). Тому протягом трьох тижнів почергово на добу не відключатимуть електроенергію у різних регіонах. 24 січня мали проводити перевірку у Полтавській та Черкаській областях, проте через дефіцит дату перенесли.

Генерація струму в Україні 24 січня трохи збільшилася, але через ракетні обстріли РФ загалом перебуває в критичній ситуації. «Остання атака росіян 14 січня завдала суттєвих пошкоджень декільком енергоблокам теплових електростанцій. Виробництво електроенергії на працюючих електростанціях не може повністю покрити споживання», – повідомили в «Укренерго».

При цьому завдяки відновленню лінії на 330 кВ збільшилася надійність видачі потужності однієї з електростанцій на південному сході України. Ремонти продовжуються.

В «Енергоатомі» додали, що атомні енергоблоки, розташовані на території підконтрольної Україні, працюють на максимальній потужності. Винятком, як і раніше, є окупована росіянами Запорізька АЕС.

«24 січня 2022 року 8 блоків українських АЕС на підконтрольній державі території функціонують на максимальній номінальній потужності та забезпечують близько 55% від загального споживання електроенергії в країні. Найбільший обсяг електроенергії генерує Південноукраїнська АЕС. У той же час, один із блоків «Енергоатому» досі часу знаходиться в плановому ремонті, який проводиться раз на чотири роки для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки», – відзвітували в компанії.

Яка ситуація у регіонах

Київ та область. У Київській області ліміти, які надало «Укренерго» на 24 січня, дозволяють дотримуватись графіків стабілізаційних відключень. Вони гарантують наявність електроенергії за графіком: дві години точних відключень, чотири години можливих відключень та дві години з електроенергією.

У Києві діють жорсткіші графіки. Більшість споживачів електроенергії отримують струм за графіком: три години можливих відключень, чотири години гарантованих відключень та дві години зі світлом.

Одеса. З 00 до 7 ранку діяли графіки екстрених відключень. З 7 ранку – стабілізаційні. В Одесі діють більш щадні графіки: три години зі світлом, три години гарантовано без світла та три години можливих відключень.

Дніпропетровська область. Стабілізаційні відключення також діють протягом доби. У Дніпрі працює графік: 5 годин зі світлом та чотири години без електроенергії.

Полтавська область. «Через перевищення лімітів з 8:40 вводиться графік погодинного відключення електроенергії з одночасним вимкненням двох черг — основної та додаткової, що позначена у дужках. Вкотре закликаєм мешканців області економніше користуватися побутовими приладами, освітленням та електроопаленням», – повідомили в «Полтаваобленерго».

Черкаська область. «Через дефіцит потужності в енергосистемі країни виміряти споживання електроенергії, що було заплановано на 24 січня, на території Черкащини не вдасться. Режимний день без вимкнень світла перенесений за розпорядженням «Укренерго». Про нову дату буде повідомлено додатково», – повідомив глава Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Коли ситуація стабілізується?

Попри всі спроби, РФ так і не вдалося знищити українську енергосистему. З потеплінням обсяги споживання електроенергії знижуватимуться, це дозволить стабілізувати ситуацію та нормалізувати графіки. Крім того, багато європейських країн уже пообіцяли надати допомогу, розпочали виробництво трансформаторів для України.

Період повного відновлення енергосистеми триватиме кілька років. Проте весь цей час українці хоч і з обмеженнями, проте матимуть електроенергію. Якщо ж ракетні атаки припиняться, вже цього року можливе значне покращення ситуації.

Джерело

Новости Украины