«Вагнер» пішов, «Редут» – прийшов: у чому різниця між найманцями

«Вагнер» пішов, «Редут» – прийшов: у чому різниця між найманцями

Фото: соцмережі (ілюстративне)

Як то кажуть, «святе місце порожнє не буде», і росіяни почали створювати ще одну військову приватну компанію замість розгромленого ними ж « Вагнера ». Нова ПВК називається «Редут» і вже має досвід війни як в Україні, так і в Сирії. Приблизно кожен шостий із найманців служив у ПВК «Вагнер», а кожен десятий – у Сирії на боці режиму Башара Асада.

Дітище ГРУ

Як повідомляє британська розвідка, ця група контролюється та фінансується Головним управлінням Генштабу ЗС РФ (раніше ГРУ). Журналісти «Радіо Свобода» провели розслідування щодо нової приватної військової компанії «Редут» і також дійшли висновку, що це ПВК безпосередньо контролюють російські спецслужби.

З початку вторгнення «Редут» брав участь у бойових діях у Донецькій, Харківській, Київській та Луганській областях. Угруповання може налічувати понад 7 тисяч осіб, зазначили у британській розвідці. Зараз «Редут» — один із ряду ПВК та підрозділів Добровольчого корпусу, які використовуються міністерством оборони Росії для посилення російських регулярних військ.

У розвідці припускають, що вербування найманців до так званих «добровольчих» підрозділів допомагає Росії уникнути оголошення мобілізації, яка вважається непопулярним кроком.

«Редут» — бліда пародія на «Вагнер»

Представник ГУР МО України Андрій Юсов зазначив, що всі умовні «ЧВК» є невіддільними складовими російських спецслужб або загалом військових структур. Росія використовує найманців ПВК «Редут» для активізації штурмових дій в Україні. Однак це не такий масштабний проєкт, як колишня ПВК «Вагнер».

У ГУР пояснили, що це певною мірою гібридний інструмент, який дозволяє уникати відвертої статистики щодо втрат, зокрема, дозволяє продовжувати набір, рекрутинг та мобілізаційні заходи.

«Знову ж таки, не обурюючи зайвий раз громадські настрої, чого боїться влада. Це дозволяє, в тому числі кремлівським ватажкам, власне, вирішувати питання з потенційно небезпечними, ненадійними, незгодними елементами. Ну врешті-решт історія ПВК «Вагнера» ​​теж досить промовиста», — сказав Юсов.

Також у розвідці уточнили, що у складі нової ПВК перебувають найманці та злочинці. На керівних посадах тут люди з тривалим бойовим досвідом, що набирають зараз нових найманців з числа колишніх ув’язнених та інших персонажів, схильних до ролі «солдат удачі». Однак це менш масштабний проєкт, ніж ПВК «Вагнера» ​​за часів Євгена Пригожина.

«Найманці, яких рекрутували з місць обмеження волі, зараз задіяні в активізації штурмових дій з боку окупантів на окремих ділянках фронту», — сказав представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Без великих поставок зброї «Редут» – ніщо

ПВК «Вагнер» завдяки її господарю Євгену Пригожину була оснащена найкраще в російській армії – від новітньої стрілецької зброї до танків, артилерії та навіть літаків. Для порівняння, американська ПВК Blackwater, яка проводила операції в Іраку, Афганістані, навряд чи може похвалитися танками, мінометами та безпілотниками у своєму арсеналі.

І якщо бойовики «Редута» не матимуть таких потужних сил та засобів, як у «Вагнера», то мало впливатимуть на перебіг бойових дій. Росія зможе використати ПВК «Редут» хіба як інформаційний привід та механізм привернення уваги. Тому без відповідної підтримки це вороже угруповання не матиме значення під час бойових дій в Україні.

Закордонні ЗМІ

Радіо «Свобода»:

— «Редут» є системою комплектування бойових підрозділів, яка координується і фінансується російськими військовими, зокрема їхнім розвідувальним агентством, відомим як ГРУ.

EurAsian Times:

— «Вагнер» пішов, «Редут» — прийшов! У Росії створена нова приватна військова компанія під прямим контролем Кремля. Цікаво, що «Редут» — це група найманців, яка під прямим контролем російської військової розвідки. Це вказує на те, що президент Росії Володимир Путін хотів би, щоб «повністю лояльна» ПВК виконувала його накази.

Крім того, ПВК «Редут» також повністю залежить від російських державних установ у питаннях придбання зброї та боєприпасів, що є значним важелем впливу, який матимуть командири військової розвідки у боротьбі з групою найманців.

Тепер, після відходу Пригожина та Уткіна, «Редут» стане основною ПВК, яка візьме на себе безпеку та військові операції за кордоном та в Україні.

Politico:

— «Редут» був створений у 2008 році олігархом та колишнім агентом КДБ Геннадієм Тимченком для захисту своєї газової імперії, за словами колишнього високопоставленого офіцера російської армії та співробітника «Вагнера» у доказах, поданих у комітеті із закордонних справ Палати громад Великобританії. Володимир Путін уникає «непопулярної мобілізації» через такі підрозділи, як «Редут» ГРУ, повідомляє британська військова розвідка.

Джерело

Новости Украины