Ваш сімейний лікар — людина, а не сервіс 24/7!


Наслідки війни, на жаль, збільшують попит у медичній допомозі. Точкою входу до медичної системи залишаються сімейні лікарі. Тож нерідко пацієнти помилково вважають, що до сімейного лікаря можна звернутися будь-коли — в тому числі, у неробочі, святкові чи вихідні дні. Але це не так, повідомляє НСЗУ.

«Будь-яка амбулаторія або поліклініка, де працює ваш сімейний лікар, має чітко визначені години роботи. Сімейні лікарі також приймають пацієнтів у визначені години.

Кожен заклад із надання первинної медичної допомоги має право організовувати порядок прийому пацієнтів на власний розсуд, з дотриманням вимог чинного законодавства. Тож керівник закладу із надання первинної медичної допомоги може утворити черговий кабінет для обслуговування населення поза годинами прийому пацієнтів сімейними лікарямиу вихідні, святкові та неробочі дні. Поцікавтесь заздалегідь у вашій амбулаторії про можливість та правила звернення у вихідні дні!

Тож при погіршенні самопочуття і необхідності в медичній допомозі у вихідні дні, радимо звертатись не до свого сімейного лікаря особисто, а в ту амбулаторію чи медичний заклад, де лікар працює. Пам’ятайте, що невідкладна ситуація зі здоров’ям потребує невідкладної допомоги. А це або дзвінок на 103, або самостійне відвідування лікарні, яка надає медичну допомогу цілодобово.

Думка, що до сімейного лікаря можна звернутися будь-коли, втому числі і в неробочі дні, є хибною. Ваш сімейний лікар — людина, а не сервіс 24/7. Потурбуйтесь про свого сімейного лікаря, щоб він або вона мали змогу турбуватись про вас!».

Джерело

Новости Украины