«Вбили у його день народження». На Хмельниччині відкрили меморіальні дошки захисникам України

За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Фото: Суспільне Хмельницький

Пам’ятні знаки загиблим українським Героям відкрили цього тижня на Хмельниччині. Встановили їх на будівлях шкіл та будинків культури у трьох територіальних громадах за кошти громад. Саме звідси родом були українські захисники, або їхнє життя було пов'язане з цим краями.

Про це Суспільному розповів представник Хмельницького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Олександр.

Пам’ятний знак загиблому українському воїну Івану Солов’єві відкриває його рідна сестра – Наталія Соловей. За словами жінки, меморіальну дошку встановили у їх рідному селі Печеськи на будівлі школи, де колись навчався український захисник.

«Вперше він пішов у 2015 році в АТО. Відслужив рік, тоді повернувся додому. Тоді, як почалася війна, одразу його не брали. Одного вечора він приїхав і каже нам: «Ви, як собі хочете, а я піду на війну». Я ще тоді йому нічого не казала, я знала, якщо він сказав, так і буде», — розповіла Наталія.

Ініціював встановлення меморіальних дощок Хмельницький районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, розповідає його представник Олександр: «В Лісогринівецькій, Чорноострівській, Гвардійській територіальних громадах відкрито 10 меморіальних дощок загиблим українським героям, які загинули в російсько-українській війні. Ці дошки, ці пам’ятні знаки відкрито, для того, щоб наступні покоління пам’ятали, якою ціною досягається перемога».

За словами військовослужбовця, у цих громадах встановили пам’ятні знаки, бо загиблі військові тут проживали, або були з них родом: «Меморіальні дошки відкривали на школах, в яких навчалися герої, на будинках культури, або на табличках, які розміщені, на кладовищах».

Лісовогринівецький сільський голова Віталій Гралюк розповідає, встановили на території громади пам’ятні знаки ще двом військовим.

«Ми в цей день встановлюємо три пам’ятні дошки меморіальних в селі Печеськи та селі Пашківці – двом загиблим героям, які проживали в селі Пашківці: Павлу Жуку та Олександру Самофалову. Дошку було встановлено з допомогою волонтерів», — сказав Віталій Гралюк.

Наталія Соловей розповідає, її брат загинув, захищаючи Україну у Запорізькій області. Чоловікові було 45 років, сім’ї він ще не мав. Вбили Івана Солов’я у день його народження – 13 липня.

Новости Украины