Величний та напівпустий: Кафедральний собор святої Софії в Житомирі на карантині

Костел святої Софії — особливе, атмосферне місце. Так, сьогодні тут майже немає людей, за винятком прихожан, котрі час від часу заходять сюди помолитися.

Звісно ж, карантин вніс свої корективи й у релігійну складову суспільного життя. Але так, чи інакше, — віряни знаходять час і для молитви. Обов’язково варто пам’ятати й про безпеку, дотримуватися всіх правил, вимог, обмежень та заборон, пов’язаних з карантином, навіть попри його послаблення. Здоров’я перш за все!

Пропонуємо помилуватися фото, які зробили відвідувачі костелу, котрі ненадовго зайшли туди помолитися.

«Погляньте, як прекрасно в улюбленому храмі!

Ніщо, абсолютно ніщо, тебе не може віддалити від Бога, якщо ти цього сам не хочеш: ні віруси, ні хвороба, ні робота й тому подібне.

Неділя — присвятити день для нього. Хоч він щодня перебуває в нас самих!

Онлайн служби доступні, відвідування храму відновлено.

Так, він напівпустий, зате постійно, туди заходять люди.

Я відчуваю голод за Євхаристією. Я відчуваю, як калатає моє серце, коли я торкаюся стін у храмі. І самі по собі сльози ллються рікою від щастя, що я нарешті перебуваю тут…

Карантин навпаки укріпив мої стосунки з Богом. І я щиро цим тішуся. Цей зв’язок став міцнішим…

P.S.: Ми тішимося, що завдяки Віталію Безшкурому храм далі відновлюється, там постійно тривають ремонтні роботи.

Думаю, зараз зовсім нелегко, адже пожертви від прихожан фактично відсутні.

Ви можете зробити свій внесок. Нехай він буде зовсім- зовсім невеликий, але, повірте, він вам повернеться сторицею. Пишіть їм в особисті повідомляння у Фейсбук», — зазначає житомирянка Тетяна, яка й поділилася світлинами в соціальній мережі.

Довідка. На площі Замкова знаходиться кафедральний костел Святої Софії. Будівництво католицького собору закінчилося у 1751 році. Він створений у стилі бароко з елементами ренесансу. Фасад розбитий на два яруси: верхній прикрашають два гострих шпиля, а також скульптура діви Марії. Стіни костелу викладені цеглою, товщина яких сягає 2-х метрів, що говорить про можливість оборонного використання цієї будови.

У XIX столітті костел реконструювали, змінивши зовнішній вигляд на більш класичний, але при цьому зберігши внутрішнє оздоблення. Стелю і стіни прикрашає та ж ліпнина, що і 200 років тому. З правого боку від входу висить розп`яття і встановлена ​​чаша для обмивання рук. У дворі костелу можна присісти на лавочку і спокійно поринути у свої думки. Кафедральний костел Святої Софії — одна з найстаріших історичних пам`яток Житомира і приваблює не тільки туристів, але і жителів міста. На території собору досі проживають послушниці та проводяться важливі католицькі богослужіння.

Довідка за матеріалами ua.igotoworld.com

Фото: Тетяна Пашкевич

костел житомир храм архітектура собор святої софії кафедральний фото світлини житомирщина

Источник

Новости Украины